W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje Przestępstwa, skandale, afery

Uczyła się jeździć samochodem z mamą ale policją ją zatrzymała

Mieleccy policjanci skierują do sądu wniosek o ukaranie 21-latki, która kierowała seatem nie mając do tego uprawnień.

Kobieta przewoziła matkę, która została ukarana przez mundurowych mandatem karnym za udostępnienie samochodu córce. Teraz 21-letnia mieszanka powiatu mieleckiego odpowie za swój czyn przed sądem.

W niedziele, po godzinie 22, na ul. Niepodległości w Mielcu, policjanci ruchu drogowego, zatrzymali do kontroli drogowej osobowego seata, którym kierowała 21-latka. Na pytanie policjantów o dokumenty odpowiedziała, że nie posiada uprawnień, ale jest w trakcie robienia kursu na prawo jazdy.

Na miejscu pasażera siedziała matka kierującej. Za udostępnienie pojazdu osobie bez uprawnień, została ukarana przez mundurowych mandatem. Natomiast 21-latka, mieszkanka powiatu mieleckiego odpowie teraz przed sądem.


Należy pamiętać, że zgodnie z art. 96 KW właściciel, posiadacz lub użytkownik, który dopuszcza do prowadzenia pojazdu na drodze publicznej osobę nie mającą wymaganych uprawnień, bądź w nienależyty sposób zabezpiecza taki pojazd umożliwiając jego użytkowanie podlega karze grzywny w wysokości 300 złotych.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Szczury doprowadziły do zamknięcia budynku przedszkola

Wiadomości Mielec

Warsztaty bębniarskie na Rynku i w SCK [FOTO]

Wiadomości Mielec

„Nieme kino” w Parku Oborskich [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa