W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Historia Informacje Kultura i nauka

Projekt BohaterOn w Szkole Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Radomyślu Wielkim [FOTO]

POWSTANIE WARSZAWSKIE !!! Nadzieja, która zmieniła się w rozpacz. Bohaterstwo, które zmieniło się w tragedię. Walczące miasto, które zmieniło się w cmentarzysko. 63 dni walki – 63 dni wiary w wolność!!

Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Radomyślu wielkim już po raz piąty przystąpiła do akcji BohaterOn, która ma celu propagowanie wiedzy na temat II wojny światowej, a w szczególności wiedzy o Powstaniu Warszawskim. BohaterOn – włącz historię!, to projekt, który uczy, budzi kreatywność oraz  promuje historię Polski XX wieku.

25 października zakończyliśmy realizację projektu BohaterOn i  wspólnie podziękowaliśmy Powstańcom za ich walkę, za ich trud i poświęcenie. W tym dniu nasi uczniowie przyszli do szkoły w ubraniach nawiązujących do ubiorów Powstańców z opaską biało – czerwoną na przedramieniu. Już po raz trzeci  zorganizowaliśmy Szkolną Harcerską Pocztę Polową. Uczennice roznosiły kartki pocztowe, gazetki n/t Powstania Warszawskiego, a także przybijały na pamiątkę pieczątki  z datą 1944 oraz z symbolem Harcerskiej Poczty Polowej.

Sporo emocji wzbudziła loteria, w której można było  wylosować karteczki z różnymi datami. Los z datą 1944 zwalnia ucznia z odpowiedzi ustnej lub niezapowiedzianej kartkówki w pierwszym semestrze. Losy pełnią funkcję edukacyjną, ponieważ wszyscy chcą wylosować karteczkę z datą 1944, którą z pewnością zapamiętają. Dużym zainteresowaniem cieszyły się  niemieckie hełmy  z czasów II wojny światowej, furażerki, pojemniki na amunicję oraz znakomicie ubrani na wojskowo uczniowie.

Projekt stał się okazją do wspólnego pochylenia się nad losami Powstańców i pokazania wielkiej prawdy o niezwykłym darze wolności.

Koordynator projektu : mgr Barbara Żala

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Argentyńska przygoda [FELIETON]

Wiadomości Mielec

Niesamowite ostatnie minuty meczu. Cracovia Kraków – FKS Stal Mielec 2 : 2 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Dorota Ciuba z głosami pacjentów naszego szpitala

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa