W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Historia Imprezy masowe i koncerty Informacje Kultura i nauka Materiały video

Uroczyste odsłonięcie muralu na SP 6 [FOTO, VIDEO]

Dzisiaj, (19.10) na terenach Szkoły Podstawowej nr 6 w Mielcu nastąpiło uroczyste odsłonięcie muralu upamiętniającego patronów tej szkoły- Franciszka Żwirkę i Stanisława Wigurę.

W tym ważnym, dla całej społeczności szkolnej, dniu wzięli udział: płk Piotr Męczyński- dowódca 18-tego Pułku Artylerii w Nowej Dębie, mjr Paweł Żałoba- przedstawiciel Ministerstwa Obrony Narodowej, Zastępca Prezydenta Mielca Adriana Miłoś, Władysław Ortyl- Marszałek Województwa Podkarpackiego, Wioletta Durda- wizytator z tarnobrzeskiego oddziału Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, Katarzyna Dudek-Demidowska- Prezes Stowarzyszenia “Szóstka- Szkoła Marzeń” a także dyrekcja szkoły oraz dyrektorzy zaprzyjaźnionych, mieleckich placówek oświaty.

Na przełomie maja i czerwca Stowarzyszenie “Szóstka-Szkoła Marzeń” działające przy SP 6 wzięło udział w III edycji konkursu “Mur, ale historia Wojska Polskiego” organizowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Dzięki temu szkoła otrzymała dofinansowanie w wysokości 20 tys. zł na wykonanie patriotycznego muralu.

Dzisiaj odbyło się oficjalne odsłonięcie tego malowidła, którego wykonawcą jest znany w Mielcu twórca murali Wojciech Rokosz- absolwent Szkoły Podstawowej nr 6 w Mielcu.

Żwirko i Wigura to dwaj słynni pasjonaci lotnictwa. Zwyciężali w wielu sportowych konkursach lotniczych, w których przez kilka lat byli niepokonani. 11 września 1932 roku lecieli na spotkanie lotnicze do Pragi. Podczas burzy w ich samolocie oderwało się skrzydło. Samolot spadł w Cierliku Dolnym w Czechosłowacji, a załoga poniosła śmierć na miejscu.

Zadanie publiczne zostało współfinansowane ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej.

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Podziękowania dla mieleckich policjantów

Wiadomości Mielec

Przemysław Pawłowski zagra na Rynku Starego Miasta

Wiadomości Mielec

Seniorzy w Portugali na programie miast partnerskich [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa