W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Kultura i nauka

Dzieci kontra Elektrośmieci – finał konkursu [FOTO]

Dziś (19.10) w Szkole Podstawowej Nr 7  w Mielcu odbył się finał międzyszkolnego konkursu “DZIECI kontra ELEKTROŚMIECI”.

Celem konkursu było zwiększenie świadomości dzieci szkół podstawowych  na tematy proekologiczne.

Konkurs był podzielony na kilka etapów: sportowy, plastyczny oraz teatralny. Wszystkie konkurencje były związane z ekologią. Dzieci same tworzyły scenerie do swoich skeczów i robiły piękne plakaty informacyjne.

W rywalizacji wzięły udział szkoły podstawowe: nr 1, 3, 6, 7 9, 12 i 13.

Jury, w którego skład wchodzili nauczyciele, leśniczy, przedstawiciel Urzędu Miasta i przedstawicielka Fundacji Odzyskaj Środowisko wyłonili zwycięzcę konkursu, którym została Szkoła Podstawowa Nr 7.  Na drugim miejscu była drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 13 natomiast trzecie miejsce należało Szkoły Podstawowej Nr 3.

Nagrody zwycięzcom wręczał Prezydent Mielca Jacek Wiśniewski, który był pełen podziwu dla prac wszystkich dzieci biorących udział w konkursie.

Po ogłoszeniu wyników wszyscy udali się na plac obok Szkoły Podstawowej Nr 7 by zasadzić “elektryczny las”, czyli drzewka, które szkoła wraz z mieszkańcami Mielca otrzymali za zbiórkę elektrycznych śmieci w ramach I edycji programu Polska Stolica Recyklingu.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców Mielca do udziału w programie EKOzwroty, który bezpłatnie realizowany wspólnie przez Fundację Odzyskaj Środowisko oraz InPost. Każdy może oddać niechciane, ale wciąż sprawne rzeczy: tekstylia, książki, elektronikę, obuwie, zabawki i nadać im drugie życie. Przystępując do Programu każda placówka dostaje indywidualny kod. Instytucja, która zdobędzie największą ilość punktów, otrzyma główną nagrodę w wysokości 50 000 złotych. Dodatkowo, statuetkę oraz tytuł Miasta przyjaznego GOZ, otrzyma Miasto, z którego instytucje łącznie zbiorą najwięcej punktów w kategorii głównej.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Uczennica ZSE wyróżniona w policyjnym konkursie

Wiadomości Mielec

Mielecki Laur Kultury – gala wręczeń nagród [FOTO]

Wiadomości Mielec

Mielczanie na praktykach zawodowych w Sewilli

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa