W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Powstanie nowa hala wielofunkcyjna przy SP 6

W ciągu najbliższych dwóch lat dzięki „Programowi Olimpia”, Szkoła Podstawowa nr 6 w Mielcu wzbogaci się o nowy obiekt sportowy jakim będzie zadaszone boisko wielofunkcyjne. 

W lutym bieżącego roku uchwałą Rady Ministrów ustanowiono  program „Olimpia” zakładający budowę przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich.

Celem Programu jest poprawa dostępu do nowoczesnej przyszkolnej infrastruktury sportowej w pierwszej kolejności dla dzieci. Jednocześnie umożliwi to sportowy rozwój młodzieży oraz aktywność fizyczną osób z pozostałych grup społecznych.

Dotacja na dofinansowanie realizacji zadania związanego z budową obiektu sportowego w ramach Programu może wynieść nie więcej niż 70% wydatków związanych z realizacją zadania.

W ramach Programu dofinansowaniem mogą być objęte dwa rodzaje zadań:

– budowa nowego boiska wielofunkcyjnego o wymiarach pola gry od 9 m x 18 m do 20 m x 40 m wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji;

– budowa zadaszenia o stałej konstrukcji istniejącego boiska wielofunkcyjnego o wymiarach pola gry od 9 m x 18 m do 20 m x 40 m. Program ma obowiązywać w latach 2023-2025.

W ramach trzeciego naboru Programu Olimpia do dofinansowania został wybrany wniosek Gminy Miejskiej Mielec pn.: Budowa nowego boiska wielofunkcyjnego wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji przy Szkole Podstawowej nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi w Mielcu”.

Planowana inwestycja na terenie SP 6 przy ulicy Solskiego 8 polega na budowie boiska wielofunkcyjnego o wymiarach 20 m x 40 m wraz z zadaszeniem w postaci łukowej hali o konstrukcji z drewna klejonego warstwowo z powłoką membranową. Obiekt połączony z budynkiem szkoły łącznikiem, będzie wyposażony w klimatyzację z funkcją grzania zasilaną z istniejącej instalacji fotowoltaicznej   Dobudowane będzie zaplecze szatniowe. Dodatkowym wyposażeniem hali będzie mobilna strzelnica laserowa na 4 stanowiska, wykładzina ochronna rozkładana na płycie boiska oraz mobilna scena.

W 2024 r. ma zostać wykonana dokumentacja projektowa, a realizacja robót budowlanych musi zostać zakończona do września 2025 rKwota przyznanego dofinansowania to 2 549 900,00 zł., natomiast planowany koszt całkowity przedsięwzięcia wynosi 4 480 714,00 zł.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Podziękowania dla mieleckich policjantów

Wiadomości Mielec

Przemysław Pawłowski zagra na Rynku Starego Miasta

Wiadomości Mielec

Seniorzy w Portugali na programie miast partnerskich [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa