W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Przestępstwa, skandale, afery

Utrudnienia w parkowaniu przy ulicy Kusocińskiego [FOTO]

Mieszkańcy osiedla Kopernika zwracają się do naszej redakcji z prośbą o interwencję w sprawie mieszkańców ul. Kusocińskiego 23-29.

W załączniku otrzymaliśmy pismo wraz z podpisami mieszkańców oraz zdjęciami unaoczniającymi problem. Powiadomieni zostali także:
– Prezydent Miasta Mielca
– Przewodniczący Rady Miejskiej
– Radni Miasta Mielca
– Mielecka Spółdzielnia Mieszkaniowa

Mieszkańcy proszą o pomoc w rozwiązaniu problemu, który jest ich zmorą od wielu lat. Planowane otwarcie nowej hali według nich dodatkowo nasili problem.

Mieszkańcy os. Kopernika  Mielec, 07.07.2022 r. 

ul. Kusocińskiego 23-29

Sz. P.

Jacek Wiśniewski

Prezydent Miasta Mielca

Szanowny Panie Prezydencie!

Mieszkańcy ul. Kusocińskiego 23-29 zwracają się do Pana z uprzejmą prośbą
o interwencje oraz podjęcie działań w sprawie znacznych utrudnień w zakresie parkowania samochodów osobowych należących do mieszkańców pod powyższymi blokami. 

Problemy te spowodowane są głównie przez zajmowanie miejsc parkingowych przeznaczonych dla mieszkańców przez osoby korzystające z letnich basenów MOSiR. 

Pomimo rozbudowy w ostatnich latach parkingów między blokami w dalszym ciągu brakuje miejsc parkingowych dla mieszkańców. 

Dodatkowo problem ten nie jest związany  wyłącznie z sezonem letnim, ponieważ dotyczy również miesięcy, kiedy odbywają się mecze Stali Mielec oraz wszelkich plenerowych imprez na błoniach za Hotelem Polskim. 

Ponadto warto zwrócić uwagę także na fakt, iż kierowcy, którzy zajmują miejsca parkingowe przy blokach ul. Kusocińskiego, bardzo często a wręcz przeważnie parkują nie tylko na miejscach przeznaczonych dla mieszkańców ale także zastawiają wjazd od strony ul. Kusocińskiego 23 oraz 29. W związku z tym, utrudnią wjazd ale także powodują zagrożenie
w ruchu drogowym oraz w strefie zamieszkani (zmniejszenie widoczności i zwężenie przejazdu z dwukierunkowego na jednokierunkowy). W takiej sytuacji pojawiały się problemy
z wjazdem służb medycznych do potrzebujących pomocy mieszkańców. Kierowcy parkują również na miejscach przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych nie posiadając stosownych uprawnień. 

Równie często zdarzają się sytuacje, kiedy kierowcy zostawiają zaparkowane samochody na trawnikach oraz chodnikach co uniemożliwia swobodne przejście oraz niszczy przyblokowe trawniki.  

Wielokrotne interwencje służb mundurowych nie przyniosły żadnych rezultatów. Mielecka Spółdzielnia Mieszkaniowa również nie podjęła żadnych działań zmierzających do rozwiązania problemu. 

W związku z powyższym zwracamy się z wnioskiem o realne rozwiązanie problemu, które uniemożliwi zajmowania miejsc przeznaczonych dla mieszkańców przez osoby nieuprawnione do parkowanie pod blokami przy ul. Kusocińskiego. 

Bardzo cieszy nas fakt, iż mielecki ośrodki sportowe są tak popularne, jednakże prosimy o zrozumienie naszej sytuacji jako mieszkańców, którzy chcą korzystać
z możliwości i prawa do parkingów pod własnym domem.  

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących opisanych sytuacji bardzo chętnie w imieniu mieszkańców spotkam się i udzielę odpowiedzi. Patrycja Kardyś, numer kontaktowy 663 745 882. 

W załączniku znajduję się lista z podpisami mieszkańców, którzy popierają powyższą petycję oraz kilka zdjęć unaoczniających problem.

Z wyrazami szacunku

Mieszkańcy ul. Kusocińskiego 23-29

Lista podpisów mieszkańców

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Bezpieczne Wakacje – działania policjantów

Wiadomości Mielec

Mali Rzeszowiacy na Jarmarku Ludowym

Wiadomości Mielec

Mielczanin Roku 2023 według czytelników Korso

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa