W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Imprezy masowe i koncerty Informacje Kultura i nauka

Varius Manx, Mr Pollack i Sara Girgis wystąpią nad Wisłoką [VIDEO]

Pierwsza taka impreza w historii Powiatu Mieleckiego. Starostwo Powiatowe w Mielcu po raz pierwszy w historii organizuje imprezę plenerową na rozpoczęcie lata. Zagra zespół Varius Manx z legendarną wokalistką Kasią Stankiewicz.

Powitanie Lata zaplanowane zostało na 2 lipca. Tematem przewodnim całej imprezy będzie sport oraz pasja. Na terenie przedsięwzięcia, które planowane jest przy bulwarach rzeki Wisłoka na ulicy Rzecznej, wybudowana zostanie „wioska olimpijska”, do której zaproszeni zostaną znani w regionie sportowcy, kluby sportowe, kluby fitness oraz pasjonaci.

Potrzebę zorganizowania dla mieszkańców Powiatu Mieleckiego dużej imprezy plenerowej dostrzegł starosta Zbigniew Tymuła. – Ubiegłoroczne dożynki przerosły moje oczekiwania. Impreza ściągnęła do Mielca ludzi z całego powiatu i nie tylko.

Widzę, że takie imprezy mają sens i są wyczekiwane przez mieszkańców, dlatego Zarząd Powiatu Mieleckiego postanowił zaproponować coś dodatkowego, czego w powiecie jeszcze nie było. Już dziś zapraszam wszystkich na imprezę, którą wspólnie rozpoczniemy okres wakacyjny – powiedział starosta.

Imprezę uświetnią występy znanych zespołów. Jednym z nich będzie polski zespół rockowy założony w 1989 w Mielcu – Mr Pollack. Tworzą go bracia Jacek (gitara) i Grzegorz Polakowie oraz Bartłomiej Filip (bass), którzy karierę muzyczną rozpoczynali u ojca Justyny Steczkowskiej, ucząc się śpiewu w prowadzonym przez niego chórze.

Po kilkunastu latach założyli zespół rockowy i w roku 1990 nagrali swą pierwszą płytę QŃ. Zespół koncertował z powodzeniem na całym świecie, zaś jego muzycy zbierali indywidualne nagrody w konkursach i przeglądach instrumentalistów.

Bracia Polakowie na krajowej scenie współpracowali z wieloma znanymi muzykami, m. in. z zespołem Chłopcy z Placu Broni, Renatą Przemyk, Jackiem Królikiem – aktualnie grającym w zespole Grzegorza Turnaua, Grzegorzem Skawińskim (Kombi, ONA).

W roku 2013 ukazała się najnowsza płyta zespołu, „Black Hawk”, bardzo dobrze przyjęta tak w Polsce, jak i za granicą (duże powodzenie w USA). Od 24.08.2014 do 11.09.2014 Zespół Mr. Pollack odbył w trasę koncertową po Chinach „Mr. Pollack 2014 China Tour” promującą najnowszą płytę „Black Hawk”.

Wystąpi także doskonale znana mieleckiej publiczności Sara Girgis – 18 letnia mielczanka, która w programie The Voice of Poland zachwyciła jurorów swoim głosem. Dotychczas występowała na imprezach plenerowych, a także na deskach Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu.

Jest laureatką mieleckiej „Szansy na sukces”. Po występie w The Voice of Poland wspólnie z Adrianem Wojtkowem, kolegą z programu, nagrała świąteczną piosenkę. Kilka dni po premierze klipu „Zapraszam Cię Święta” w sieci obejrzało go ponad 20 tysięcy osób. Młoda wokalistka nie przestaje pracować. Obecnie jest w trakcie nagrywania swojego premierowego singla.

Gwoździem programu będzie wstęp gwiazdy wieczoru – zespołu Varius Manx. W 2015 roku mija 25 lat, odkąd Robert Janson wraz z braćmi Pawłem i Michałem Marciniakami postanowili utworzyć grupę muzyczną i nazwać ją Varius Manx. Z tej okazji zespół przygotował wyjątkową, jubileuszową trasę koncertową podsumowującą 25 lat pracy artystycznej.

Prawdziwą gratką dla fanów jest wiadomość, że podczas tourne grupa wystąpi z legendarną wokalistką Kasią Stankiewicz! Jubileuszowa trasa koncertowa to wydarzenie ekskluzywne. Będzie to jedyna i niepowtarzalna okazja, aby usłyszeć przepiękny głos Kasi w towarzystwie muzyków Varius Manx. Podczas koncertów grupa zaprezentuje materiał z 25 lat działalności.

Usłyszymy doskonale znane utwory, hity lat 90-tych, takie jak „Orła cień”, „Zanim zrozumiesz”, „Pocałuj noc”, „Ruchome piaski”, „Zamigotał świat”, a także nieco nowsze piosenki jak „Maj”. Warto zaznaczyć, że zespół Vaius Manx jest pierwszym polskim zespołem, który został wyróżniony Brylantową Płytą, nagrodą za największą ilość zdobytych złotych i platynowych płyt. W 2011 roku grupa wydała 11. płytę studyjną, album „Eli”, promowany singlem „Przebudzenie”.

Szczegółowy program imprezy wkrótce na plakatach.

 

Plakat_gotowy

 

 

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa