W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Materiały video Sport

W hali Szkoły Podstawowej nr 7, trwa X Memoriał im. Antoniego Weryńskiego w piłce ręcznej [FOTO, VIDEO]

Poznaliśmy finalistów X Memoriału im. Antoniego Weryńskiego. W rozgrywanych w sobotę meczach półfinałowych Piotrkowianin Piotrków Trybunalski pokonał Padwę Zamość, a Handball Stal Mielec po emocjonującym spotkaniu pokonała Orlen Upstream SRS Przemyśl.

Choć faworytem byli zawodnicy Piotrkowianina, to początek był niezwykle wyrównany. Padwa przez pierwszy kwadrans dotrzymywała kroku ekipie z PGNiG Superligi, ale później różnica była już wyraźna. Do przerwy przewaga podopiecznych Bartosza Jureckiego wynosiła dziewięć bramek, a po końcowym gwizdku wynosiła ostatecznie 11 trafień.

Piotrkowian Piotrków Trybunalski – Padwa Zamość 34:23 (18:9)

Padwa: Gawryś, Kozłowski – Szymański 4, T. Fugiel 4, Orlich 3, Puszkarski 3, K. Adamczuk 2, Mchawrab 2, Olichwiruk 1, Bączek 1, Bajwoluk 1, Kłoda 1, Pomiankiewicz 1, Sałach, Obydź, A. Adamczuk 1.

Piotrkowianin: Kot, Chmurski – Jędraszczyk 3, Doniecki, Stolarski 4, Matyjasik 2, Kowalski 3, Pstrąg 2, Swat 4, Pożarek, Mosiołek 5, Pacześny 1, Krajewski 3, Szopa 3, Filipowicz 2, Surosz 2.

Mówi się, że derby rządzą się swoimi prawami. To powiedzenie znalazło potwierdzenie podczas meczu Stali Mielec z SRS-em Przemyśl i choć była to jednak gra sparingowa, to nie brakowało walki, ambicji i zadziorności do tego stopnia, że Janusz Wandzel z Przemyśla będzie musiał sprawić sobie nową koszulkę. Ta, w której grał ze Stalą została bowiem podarta w ferworze walki.

Początek meczu wskazywał jednak na to, że mielczanie będą mogli powtórzyć wynik Piotrkowianina i z łatwością awansować do finału. Po kwadransie gry było już 10:5 dla Stali. Bardzo skuteczny był Sebastian Włoskiewicz, który jest testowany przez trenera Rafała Glińskiego.

W kolejnych minutach przemyślanie jednak powoli odrabiali straty. Ostatecznie do przerwy mielczanie prowadzili tylko dwiema bramkami, a kilka minut po wznowieniu gry sytuacja się odwróciła, bo po czterech bramkach z rzędu to zespół z Przemyśla wyszedł na prowadzenie.

Cała druga połowa była bardzo zacięta i wyrównana. Oba zespoły wyrywały sobie prowadzenie i końcowe zwycięstwo ważyło się do końcowej syreny. Ostatecznie więcej zimnej krwi zachowali zawodnicy Stali, którzy w końcówce zagrali lepiej i zasłużenie odnieśli zwycięstwo 32:31. W końcówce bardzo cenne bramki zdobywali: Paweł Wilk, Daniel Goliszewski oraz Daniel Osmola.

W dziś finał dokładnie o godzinie 13:15.

Handball Stal Mielec – Orlen Upstream SRS Przemyśl 32:31 (17:15)

Stal: Dekarz, Wiśniewski – Wilk 4, Włoskiewicz 7, Krzysztofik 1, Babicz 3, Graczyk 1, Wołyncew 3, Napierała 1, Kaźmierczak, Smoliński 5, Stefani, Goliszewski 4, Kotliński 1, Osmola 2.

SRS: Nowak, Sarr – Walczyk 2, Guzdek 2, K. Kroczek 2, Ćwięka 4, Makuła 5, Świt 4, M. Kroczek 1, Wandzel 2, Kubisztal 1, Makowiejew 1, Światłowski 6, Kulka 1.

Źródło: Handball Stal Mielec

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Sukces Karoliny uczennicy z Padwi Narodowej

Wiadomości Mielec

Potrącenie rowerzystki na ul. P. Skargi w Mielcu

Wiadomości Mielec

Koncert Wiosenny Mieleckiej Orkiestry Symfonicznej

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa