W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Historia Informacje Kultura i nauka

W trosce o bohaterów [FOTO]

Każdego roku w ramach akcji „Żołnierska Pamięć”, żołnierze 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej porządkują groby kombatantów, weteranów wojennych i zmarłych kolegów.

Podkarpaccy Terytorialsi dbają o miejsca pamięci i groby bohaterskich poprzedników, wyrażając tym samym pamięć i szacunek.

W akcję „Żołnierska Pamięć”, żołnierze 3 Podkarpackiej Brygady OT angażują się każdego roku. W przeddzień Wszystkich Świętych odwiedzili cmentarze wojskowe, uporządkowali groby, złożyli kwiaty i zapalili znicze. Dając wyraz temu, że pamięć o zmarłych kolegach, poległych na misjach oraz weteranach wojennych będzie wiecznie żywa.

Odwiedzamy miejsca pamięci w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Tarnobrzegu czy Sanoku, tak często, jak jest to możliwe. Troszczymy się o miejsce pamięci patrona 3 Podkarpackiej Brygady OT, płk. Łukasza Cieplińskiego, ps. „Pług” oraz patronów batalionów. Dbamy również o mogiły powstańców, weteranów I i II wojny światowej. Oddajemy hołd tym którzy odeszli, ale wciąż są w naszych sercach i pamięci. Żołnierze porządkują groby, przynoszą świeże kwiaty i zapalają znicze również z okazji święta Wojska Polskiego, Święta Niepodległości czy świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocnych – powiedział płk Michał Małyska, dowódca 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Utrzymywanie tradycji w dbaniu o porządek na grobach zmarłych żołnierzy oraz pomnikach pamięci, jest wyrazem pamięci o lokalnych bohaterach, żołnierzach Armii Krajowej i podziemia niepodległościowego.

Nadchodzące Święto Niepodległości to moment, kiedy żołnierska pamięć rezonuje najmocniej. To najwłaściwszy moment, żeby otoczyć pamięcią nie tylko miejsca pochówku bohaterów tamtych czasów, ale żeby pamiętać o tych, którzy wciąż są wśród nas. O żywej historii, która powinna być przestrogą, nauką i drogowskazem na przyszłość.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Dni Wampierzowa w tym roku intensywnie Powitały Lato [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

PZL Mielec nadal sponsorem Klubu FKS Stal Mielec S.A.

Wiadomości Mielec

W szpitalu fotele do kangurowania i karmienia noworodków od WOŚP [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa