W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

W wyniku oszustwa stracił blisko 50 tysięcy złotych

Mieleccy policjanci prowadzą czynności w sprawie oszustwa. Sprawca dzwoniąc do swojej ofiary przedstawił się, że jest policjantem i wyłudził od mężczyzny login i hasło do rachunku bankowego, a następnie za pomocą uzyskanych danych przelał pieniądze w kwocie blisko 50 tysięcy złotych na inny rachunek bankowy.

Funkcjonariusze apelują o rozwagę i nie podawanie swoich danych telefonicznie. O sposobach i metodach oszustw rozmawiajmy z bliskimi, to pomoże ich ustrzec przed utratą oszczędności.

Mieleccy funkcjonariusze przyjęli zgłoszenie od mężczyzny, który w kilka minut, w wyniku oszustwa stracił blisko 50 tysięcy złotych. Do pokrzywdzonego zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się, że jest policjantem i poinformował swoją ofiarę, że Policja prowadzi czynności w sprawie oszustw internetowych i to właśnie konto mężczyzny ma zaraz zostać zaatakowane. Aby uniknąć utraty pieniędzy oszust podający się za policjanta polecił podać login i hasło do swojego konta bankowego, a następnie za zgodą właściciela konta wykonał kilka przelewów uzyskując również kody służące do zatwierdzenia transakcji. W ten sposób pokrzywdzony mężczyzna stracił blisko 50 tysięcy złotych.
Na szczęście mężczyzna tuż po rozłączeniu się z oszustem zorientował się, że padł ofiarą przestępstwa i zawiadomił Policję. Być może to pozwoli odzyskać pieniądze pokrzywdzonego. W sprawie prowadzone jest postępowanie.
Policjanci apelują: bądźmy ostrożni. Płatności internetowe wykonuje już większość z nas i coraz więcej osób ma świadomość tego, w jaki sposób działają sprawcy oszustw. Wielu z nas wie również jak nie stać się ofiarą przestępstwa, oszuści jednak ciągle działają, tworząc coraz nowsze metody oszustw. W ostatnim czasie często wykorzystywaną przez nich metodą jest tzw. kradzież „na policjanta”. Sprawcy wykorzystują zaufanie społeczeństwa do funkcjonariuszy Policji, aby w ten sposób wyłudzić pieniądze.
Policja zaleca o stosowanie zasady ograniczonego zaufania – w przypadku jakichkolwiek podejrzeń, że mamy do czynienia z oszustem, dzwońmy na Policję. Pamiętajmy o tym, aby nigdy nie przekazywać pieniędzy obcym osobom, nie przesyłać ich na podane przez obce osoby numery kont, nie podawać nikomu danych do logowania na nasze konta bankowe, oraz nie przekazywać obcym osobom kodów do płatności mobilnych.

Zadbajmy o prawidłowe zabezpieczanie swoich danych osobowych, haseł i numerów dostępowych do portali i komunikatorów.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Policjanci schwytali dwa agresywne psy

Wiadomości Mielec

Złote Gody seniorów w Mielcu [FOTO]

Wiadomości Mielec

Mielecka szkoła Ambasadorem Parlamentu Europejskiego

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa