W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Galerie Historia Imprezy masowe i koncerty Informacje

 W Złotnikach młodzież upamiętniła rocznicę śmierci Jana Pawła II [FOTO]

W piątek, 31.03.br., w Społecznej Szkole Podstawowej w Złotnikach odbył się apel upamiętniający 18. rocznicę śmierci Papieża Jana Pawła II. Młodzież bardzo aktywnie włączyła się w przygotowanie uroczystości.

Dzieci podkreślały, że choć nie było im dane żyć za czasów pontyfikatu Papieża Polaka, jest im On w szczególny sposób bliski. 

,,Był wielkim przyjacielem dzieci i młodzieży. Pokładał w młodych ludziach ogromną nadzieję. To właśnie do młodych skierował tuż przed śmiercią słowa: Szukałem was… teraz wy przyszliście do mnie. Zebraliśmy się tu dziś, by symbolicznie znów przyjść do Papieża, przypomnieć sobie Jego życie i nauczanie, aby na zawsze pozostał w naszych myślach i sercach.” – tymi słowami Michał prowadzący uroczystość przywitał zebranych.

Życie, przesłania i pontyfikat Papieża Polaka przeplatane były przepięknym śpiewem i recytacją poezji o Ojcu Świętym, jak i wierszami autorstwa samego Karola Wojtyły. Uczniowie wysłuchali także dwóch utworów w formie poezji śpiewanej, której tekst stworzył Jan Paweł II. 

By uczcić Papieża nasi uczniowie napisali wiersze i listy, w których wyrażali swoją miłość i podziw dla Ojca Świętego. Oto jeden z nich:

Drogi Janie Pawle II!

Piszę do Ciebie ten list, ponieważ jesteś moją wielką inspiracją. Mam 15 lat i jestem uczniem Społecznej Szkoły Podstawowej w Złotnikach. 

Jak wcześniej wspomniałem, jesteś moim wielkim autorytetem. Jak mało kto potrafiłeś kochać wszystkich…bez wyjątku. Nie zwracałeś uwagi na kraj, pochodzenie, kolor skóry czy nawet wyznawaną religię. 

Ponadto, potrafiłeś przebaczać. Niewiele osób jest w stanie zdobyć się na wyraz miłości dla oprawcy. Ty, wybaczyłeś swojemu zamachowcy. Nie bałeś się spotkać z nim, porozmawiać twarzą w twarz. 

Ogromne wrażenie wywarł na mnie Twój patriotyzm i miłość do Ojczyzny. Miałeś bardzo duży wpływ na upadek komunizmu z Polsce. Dzięki Twoim przemówieniom i pielgrzymkom do kraju, zagrzewałeś Polaków do walki i dawałeś nadzieję na wolność i pełną suwerenność naszej Ojczyzny.

Kończąc mój list, chciałbym zaznaczyć, że podziwiam Cię również jako chrześcijanina. Twoja miłość i oddanie w stosunku do Boga były niesamowite i godne naśladowania. Uważam, że jesteś jednym z najważniejszych Polaków w historii. Jestem Twoim wielkim fanem i każdego dnia staram się żyć tak jak Ty, drogi Ojcze Święty.

Oczywiście, nie zabrakło Barki – ulubionej pieśni Karola Wojtyły. Uczniowie przepięknie odśpiewali też Litanię do św. Jana Pawła II i utwór Moje miasto, Wadowice. Uzdolniona muzycznie młodzież towarzyszyła grając na instrumentach. Uroczystość została uświetniona także przez p. Marcina Pokusę, który w stroju góralskim, przy akompaniamencie skrzypiec, wykonał pieśń napisaną po śmierci Papieża. 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Siedem goli w szalonym meczu. Warta Poznań – FKS Stal Mielec 5:2 [VIDEO]

Wiadomości Mielec

III Gala ‘Master of English’ w Sali Królewskiej [FOTO]

Wiadomości Mielec

Spektakl teatru „Magia” na scenie SCK [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa