W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje Kultura i nauka

Walczyli z „bykami”

10 konkurs języka polskiego w gminie Radomyśl Wielki rozstrzygnięty. Najlepiej zaprezentowały się uczennice z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Dulczy Wielkiej.

Młodych ludzi należy zachęcać do pracy nad własnym językiem, której efektem byłoby poprawne wypowiadanie się w mowie i w piśmie.

Myśl ta towarzyszyła organizatorom Gminnego Konkursu Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych, który odbył się 24 listopada w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Dulczy Wielkiej już po raz dziesiąty. Ideą konkursu było też sprawdzenie umiejętności i wiedzy polonistycznej uczestników oraz popularyzacja piękna słowa i ciekawostek związanych z szeroko rozumianą polszczyzną.

W tym roku mottem konkursu stały się słowa Janusza Korczaka: „Źle mówić i pisać to znaczy krzywdzić swą mową wszystkich tych, którzy ją budowali”. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu, który składał się z zadań zamkniętych i otwartych dotyczących współczesnego języka polskiego.

W konkursie najlepiej wypadły uczennice Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Dulczy Wielkiej – wygrała Julia Garncarz przed Joanna Elizą Skrzyniarz. Trzecie miejsce zajęła Klaudia Gakan ze Szkoły Podstawowej w Zdziarcu. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe, które ufundował Andrzej Przybyszewski, dyrektor GZEAS w Radomyślu Wielkim.

 

sp-dulcza-obecnie

 

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa