W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Kultura i nauka

Warsztaty – Myśliwski świat odbyły się w sobotę w Pałacyku Oborskich

W sobotę – 16 września odbyły się pierwsze po wakacyjnej przerwie rodzinne warsztaty w Pałacyku Oborskich. Muzeum Regionalne od kilku miesięcy realizuje cykl zajęć dla rodzin odbywających raz z miesiącu. Zajęcia związane są z wystawami muzeum, porami roku bądź świętami takimi jak m.in. Wielkanoc.

W sobotni wieczór uczestnicy wzięli udział w zajęciach Myśliwski świat. Leśny świat ze swoimi legendami, ciekawostkami i wieloma niezwykle przydatnymi uwagami przybliżył wyjątkowy gość Pan Mieczysław Struzik myśliwy z Koła Łowieckiego „Łoś” w Mielcu. Wszyscy mogli usłyszeć także odgłosy różnych zwierząt, które wywoływały zdziwienie nie tylko na twarzach najmłodszych ale i dorosłych.

Dzieci uczestniczące z zajęciach otrzymały też od Pana myśliwego wiele przydatnych gadżetów: od odblaskowych opasek po myśliwskie zakładki.
Najmłodsi wraz z rodzinami wykonały także piękne prace plastyczne ukazujące leśne zwierzęta przy pomocy bibuły wzbogaconej o wyjątkowe elementy takie jak: szyszki, jarzębina, kalina gałązki sosny, liście drzew, żołędzie, kasztany. Wszystkie prace zachwycały oryginalnością i zupełnie odmienną koncepcją pracy małych artystów.
Dziękujemy wszystkich za udział w warsztatach w tym szczególnie Panu Struzikowi za bardzo ciekawy wykład..
Zapraszamy do udziału w kolejnych zajęciach już w październiku inspirowanych jesienią.

Muzeum Regionalne SCK w Mielcu – Pałacyk Oborskich

 

 

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa