W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

WarszTaty odbyły się w Mielcu

W dniach 8 – 9 listopada 2019 r. w sali konferencyjno-szkoleniowej firmy NOEZA NON-PROFIT Sp. z o.o. w Mielcu odbyły się WarszTaty „7 sekretów efektywnego ojcostwa”. Warsztaty organizowane były przez fundację Tato.net przy współpracy firm „NOEZA NON-PROFIT” oraz „Misja-Sukces.pl”, które były również głównymi sponsorami wydarzenia. Prowadzącym zajęcia był Paweł Czuba.

Z wykształcenia historyk i dziennikarz, zawodowo zajmujący się organizacją i prowadzeniem szkoleń. Licencjonowany wykładowca Tato.net.

Dane dotyczące zaangażowania ojców w wychowywanie własnych dzieci są zatrważające.
Statystyczny ojciec poświęca swemu dziecku jedynie 7 minut dziennie. Tylko 14 % w rozmowach porusza trudne sprawy z jakimi borykają się ich pociechy.

Z raportu „Journal of Marriage and Family” wynika, że dzieci z rodzin zaangażowanych ojców mają lepszą samoocenę, są mniej podatne na presję rówieśników, są wrażliwsze, mają bardziej rozwiniętą empatię oraz lepiej radzą sobie w szkole, a gdy dorosną – na rynku pracy.

Warsztaty Tato.Net 7 sekretów efektywnego ojcostwa mają na celu odbudowywanie prawidłowych relacji w rodzinach oraz rozwijanie umiejętności rodzicielskich. Program nawiązuje głównie do badań socjologicznych doktora Kena Canfielda zawartych m.in. w książce „Siedem Sekretów Efektywnych Ojców”.

W dwudniowych warsztatach wzięło udział 10 zaangażowanych ojców z Mielca jak również z Tarnowa, Kielc i Nowego Sącza.

W trakcie mieleckich warsztatów ojcowie mieli możliwość zapoznania się z sekretami efektywnego ojcostwa jak również stworzenia swojego indywidualnego „tato planu” mającego służyć jako drogowskaz na drodze do osiągnięcia celu jakim jest bycie wspaniałym ojcem dla swoich dzieci.

Na zakończenie warsztatów podjęto inicjatywę utworzenia mieleckiego „Klubu ojca”. Pierwsze spotkanie odbędzie się 19.12.2019 (czwartek) o godzinie 19.00 w NOEZA NON-PROFIT Sp. z o.o. na ulicy Wiejskiej 31 w Mielcu. Wszystkich ojców, którym na sercu leży dobro swoich dzieci serdecznie zapraszamy do przyłączenia włączenia się w tą inicjatywę. Uczestnicząc w klubie zdobędziesz praktyczne umiejętności i spotkasz mężczyzn, którzy zainspirują Cię do bycia coraz lepszym tatą. Dowiesz się jak rozwiązać problemy. Poznasz mocne i słabe strony własnego ojcostwa. Udział w klubie jest bezpłatny.

Ojcowskie Kluby to działające lokalnie grupy ojców, dla których warsztaty Tato.Net to dopiero początek drogi. Każdy członek tworzy i realizuje indywidualny plan bycia coraz lepszym i spełnionym tatą. Zadaniem klubów jest budowanie środowiska wsparcia dla rozwoju ojców i ich rodzin.

Tato.Net został uruchomiony w 2004 roku ramach Fundacji Cyryla i Metodego. Tato.Net to dziś wiodąca w Europie inicjatywa inspirująca mężczyzn, do przeżywania ojcostwa jako pasji oraz najważniejszej kariery życia. Misją Tato.Net jest pomagać w kształtowaniu postawy świadomego i odpowiedzialnego ojcostwa wśród współczesnych mężczyzn.

Jeśli zainteresował Was ten temat zapraszamy do odwiedzenia strony https://tato.net/ oraz dołączenia do mieleckiego „Klubu ojców”.

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa