W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Galerie Informacje Kultura i nauka

Wernisaż Dariusza Milczarka [FOTO]

W Galerii ESCEK Domu Kultury SCK można już oglądać wystawę malarstwa Dariusza Milczarka. Wernisaż wystawy „Prześwit” odbył się 16 czerwca, a gościem specjalnym był autor obrazów 

O podstawowych cechach malarstwa artysty opowiedziała, otwierając wernisaż,  Justyna Pomykała-Berrached, zastępca dyrektora SCK ds. Domu Kultury. Wspomniała, że krytycy często wychwytują w obrazach Milczarka podobieństwo do stylu barokowych mistrzów, zwłaszcza do Caravaggia. Przedstawione w Galerii ESCEK obrazy przenoszą nas do przestrzeni miejskich: do poczekalni, pociągu, tramwaju… Justyna Pomykała –Berrached podkreśliła jeszcze jedno podobieństwo do epoki baroku – technikę. Milczarek tworzy bowiem swoje obrazy temperą żółtkową wykonaną własnoręcznie według dawnej receptury.

Dariusz Milczarek powiedział obecnym na wernisażu, że obrazy, które składają się na wystawę „Prześwit” tworzone były od 2017 roku. Podkreślił, że to, co dla niego jest w malarstwie najważniejsze, to światło i cień, ale przewodnikiem, czy przechodniem po tym świecie światła i cienia jest człowiek. 

Dom Kultury SCK zaprasza serdecznie do Galerii ESCEK na wystawę malarstwa Dariusza Milczarka. Obrazy artysty będzie można oglądać do 9 lipca.

Godziny otwarcia Galerii:

poniedziałek – nieczynna

wtorek – 11.00 – 19.00

środa – 11.00 – 19.00

czwartek – 11.00 – 19.00

piątek – 11.00 – 19.00

sobota – nieczynna

niedziela – 15.00 – 19.00

Informacje dla grup zorganizowanych:

W celu ustalenia szczegółów odwiedzin naszej Galerii i zwiedzenia wystawy przez grupy zorganizowane, prosimy kontaktować się telefonicznie (17 787 50 13) lub mailowo ([email protected]) z Działem Organizacji Imprez i Wystaw Artystycznych Domu Kultury SCK.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kolejne warsztaty literackie Mieleckiej Grupy Literackiej

Wiadomości Mielec

Twierdza przy Solskiego zdobyta. FKS Stal Mielec – Korona Kielce. 2 : 3 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Uroczyste wręczenie odznak „Zasłużony dla Rolnictwa” [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa