W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Galerie Informacje Kultura i nauka

Wernisaż malarki Kingi Kolouszek [FOTO]

Galeria ESCEK Domu Kultury SCK po raz drugi gości wystawę Kingi Kolouszek, polskiej malarki na stałe mieszkającej w Luksemburgu.

Kinga Kolouszek była obecna na wernisażu i podzieliła się z uczestnikami wydarzenia garścią refleksji na temat sztuki, w tym własnego stylu inspirowanego fizyką kwantową. Na pytanie o technikę, jaką stosuje, odpowiedziała, iż wypracowanie własnego stylu to proces, w którym na samym końcu pojawia się element techniki przekazu. Doradzała, aby na obrazy, zwłaszcza abstrakcyjne, patrzeć z dystansu i z namysłem, a odkryje się istnienie drugiego planu… 

Artystka nie szczędziła pochwał zarówno ekipie, która instalowała jej wystawę w Mielcu, jak i samej Galerii ESCEK, którą uznała za jedną z najnowocześniejszych, jakie widziała w swojej artystycznej karierze. Wernisaż malarstwa Kingi Kolouszek poprowadziła Justyna Pomykała – Berrached, z-ca dyrektora SCK ds. Domu Kultury. Wernisaż muzycznie oprawił kwartet smyczkowy w składzie: Karolina Moskal – skrzypce, Kornelia Cudo – skrzypce, Julia Chmiel – altówka, Hanna Kozioł – wiolonczela. 

Kinga Kolouszek pochodzi z Kolbuszowej, jest absolwentką Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. Po studiach wyjechała do Stanów Zjednoczonych, gdzie brała udział w licznych wystawach, międzynarodowych plenerach malarskich, uczyła i prowadziła warsztaty artystyczne. Twórczość Kolouszek zaczęła z wolna ewoluować od malarstwa figuratywnego w kierunku abstrakcji. Przełomem był cykl „Quantum”, który zawierał obrazy inspirowane zagadnieniami fizyki kwantowej. Seria ta gościła w wielu instytucjach w Polsce i na świecie – m.in. w Muzeum Narodowym w Krakowie w ramach projektu i aukcji „Sztuka Teraz”, w Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej podczas Nocy Muzeów, w Ancien Cinéma w Vianden, a także w Biurze Wystaw Artystycznych w Rzeszowie oraz Europejskim Trybunale Obrachunkowym w Luksemburgu.

Wernisaż wystawy Kingi Kolouszek odbył się 1 września w Galerii ESCEK Domu Kultury SCK. Wystawę można będzie oglądać do 8 października.

Godziny otwarcia Galerii:

poniedziałek – nieczynna

wtorek – 11.00 – 19.00

środa – 11.00 – 19.00

czwartek – 11.00 – 19.00

piątek – 11.00 – 19.00

sobota – nieczynna

niedziela – 15.00 – 19.00

Informacje dla grup zorganizowanych:

W celu ustalenia szczegółów odwiedzin naszej Galerii i zwiedzenia wystawy przez grupy zorganizowane, prosimy kontaktować się telefonicznie (17 787 50 13) lub mailowo ([email protected]) z Działem Organizacji Imprez i Wystaw Artystycznych Domu Kultury SCK.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Informacja magistratu w sprawie wycięcia wierzb na osiedlu Lotników [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Koncert Kasi Moś na Bulwarach Gryfinów Mieleckich [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Korzenie i Kwiaty – Przywracanie Pamięci o Żołnierzach Niezłomnych – wręczenie nagród [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa