W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Informacje

Wiadukt przyblokuje północną część Mielca

Część ulic zostanie odcięta od ul. Sienkiewicza.

Mimo tego, że budowa wiaduktu nad ul. Sienkiewicza i linią kolejową nr 25 jest jeszcze na etapie przygotowań, to już teraz magistrat planuje budowę układu drogowego w rejonie ul. Orlej.

Chodzi o północną część Mielca, która po wybudowaniu wiaduktu zostanie odcięta od ul. Sienkiewicza. Budowa nowych ulic i łączników ma to naprawić. Na wykonanie dokumentacji tego przedsięwzięcia w kasie miasta zapisano 100 tys. zł.

Budowa wiaduktu ma być elementem wielkiego przedsięwzięcia komunikacyjnego, w ramach którego powstaną m.in. powstający właśnie most na Wisłoce i północna obwodnica Mielca. Obiekt ma kosztować ok. 40 mln zł, z czego jednak 10-15 mln zł ma wyłożyć PLK.

Miasto postanowiło więc zainwestować swoje środki w udrożnienie północnej części miasta – Chodzi o ulice, które po powstaniu wiaduktu zostaną odcięte od ul. Sienkiewicza, bo będą miały zamknięte przejazdy kolejowe – tłumaczy Monika Skowrońska Ziomek, naczelnik Wydziału Dróg Transportu i Energetyki w Urzędzie Miasta. – Cały ten obszar, czyli m.in. ul. Orlą, Sokoła i Wanatowicza; musimy tak skomunikować, by można było się nimi skutecznie poruszać w kierunku ronda przy ul. Kosmonautów i dalej na teren strefy ekonomicznej.

Monika Skowrońska Ziomek podkreśla, że inwestycja jest niezbędna. Zastrzega jednak, że w tej chwili mowa jest jedynie o przygotowaniu jej koncepcji, a potem projektu.

Paweł Galek

Artykuł ukazał się także na łamach Supernowości 24

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Derby Podkarpacia bez sensacji. Rysice Rzeszów – ITA Tools Stal Mielec 3:0 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Bieg Wilczym Tropem 2024 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

„Rzeka życia – miłość” – promocja tomiku

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa