W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Informacje Kultura i nauka

Wieczór autorski Eweliny Łopuszańskiej

W Osiedlowym Klubie Kultury Rzeszowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Akwarium” 23 września 2022 roku miłośnicy poezji i muzyki spotkali się  na wieczorze autorskim Eweliny Łopuszańskiej.

Od kilku lat jest ona aktywną członkinią Mieleckiej Grupy Literackiej „Słowo” TMZM i właśnie Grupa SŁOWO była inicjatorem i wsparła finansowo  ten poetycki wieczór.

Zgromadził on poetów i ludzi kultury nie tylko z Rzeszowa. Silnym wsparciem dla poetki była obecność prezesa TMZM Janusza Chojeckiego i Aleksandry Piguły oraz Teresy Elżbiety Pyzik, prezesa i wiceprezesa MGL „Słowo” oraz mieszkanek Rzeszowa Joanny Prejzner i Iwony Szeteli, które również są członkiniami „Słowa”.

Wieczór autorski prowadziła sama Ewelina Łopuszańska, prezentując swój  bogaty dorobek twórczy. Wiersze z tomików poetki recytowała jej koleżanka z Grupy, Joanna Prejzner. Po pierwszej  i  między kolejnymi recytacjami słuchaliśmy piosenek w wykonaniu Julii Nowak, wokalistki obdarzonej pięknym głosem, która trafnym doborem repertuaru uświetniła spotkanie.

Niespodzianką wieczoru była wiadomość  o wydaniu  przez autorkę kolejnego zbiorku poezji, którego promocja odbędzie się w przyszłym roku  oraz okolicznościowy tort z logo i nazwą MGL ”Słowo” TMZM.

Życzenia dalszych sukcesów literackich przekazali autorce m.in.  Janusz Chojecki, Aleksandra Piguła i inni licznie zgromadzeni słuchacze z Rzeszowa i innych miast podkarpackich.

Przy kawie i herbacie oraz torcie i  towarzyskich rozmowach  upłynęła dalsza część spotkania.

Był to dobrze przygotowany i zrealizowany benefis  poetki  SŁOWA- Eweliny Łopuszańskiej, w którym warto było  uczestniczyć.

Teresa Pyzik, 24.09.2022

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Medialna afera dosięgła nasz portal

Wiadomości Mielec

Jezioro łabędzie na scenie SCK [FOTO]

Wiadomości Mielec

Młodzi nieprzeciętni – zdolni uczniowie mieleckich szkół

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa