W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Wirtualna strzelnica powstanie w „Elektryku”

Powiat Mielecki uzyskał 144 tys. złotych dofinansowania na budowę strzelnicy w ramach konkursu Ministra Obrony Narodowej. „Elektryk” będzie jedyną szkołą wyposażoną w tego rodzaju strzelnicę w powiecie mieleckim.

Projektowana strzelnica jest kompletnym, multimedialnym, przenośnym, strzeleckim systemem szkolno-treningowym, opracowanym na potrzeby rynku cywilnego na bazie systemów wojskowych. Umożliwia prowadzenie szkolenia strzeleckiego w zakresie podstawowym i zawansowanym przy użyciu systemów symulacji laserowej broni. Działa w oparciu o wirtualną rzeczywistość, kształtując i utrwalając prawidłowe nawyki strzeleckie w sytuacjach zbliżonych do rzeczywistych realiów użycia broni palnej.

Wirtualna wideo-strzelnica zapewnia bezpieczeństwo użytkowników i dedykowana jest wszystkim zainteresowanym sportem strzeleckim, w tym młodzieży szkolnej, organizacjom proobronnym oraz formacjom uzbrojonym niewchodzącym w skład Sił Zbrojnych.

Ta strzelnica, która powstanie w mieleckim ZS im. prof. Groszkowskiego, będzie dostępna dla uczniów klas mundurowych z naszego powiatu, grup zorganizowanych młodzieży oraz organizacji proobronnych na zasadach określonych regulaminem zatwierdzonym przez dyrektora szkoły, zgodnie z wytycznymi MON.

Budowa strzelnicy to koszt 180 tys. złotych, z czego 144 tys. złotych stanowić będzie dotacja celowa pozyskana przez Powiat Mielecki w ramach konkursu Ministra Obrony Narodowej pn. „Strzelnica w powiecie”.

Warto dodać, że o wsparcie w ramach tego programu ubiegało się łącznie 56 jednostek samorządu terytorialnego z kraju. Dotacje celowe w wysokości od 114 tys. złotych do 150 tys. złotych otrzymało 45 z nich.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Spotkanie z nieletnimi w Ośrodku Kuratorskim

Wiadomości Mielec

Oficjalne wyniki PKW wyborów samorządowych 2024 w Mielcu

Wiadomości Mielec

Dwaj mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa