W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Władze w Radomyślu Wielkim pamiętają o społecznikach

Podczas tradycyjnego Samorządowego Spotkania Opłatkowego Gminy Radomyśl Wielki włodarze wyróżnili instytucje i osoby, które angażowały się w różne przedsięwzięcia na rzecz lokalnej wspólnoty.

Samorządowe Spotkanie Opłatkowe, które odbyło się 28 grudnia, w gminie Radomyśl Wielki zorganizowano już po raz 25. Tradycyjnie pomiędzy Bożym Narodzeniem, a Nowym Rokiem, miejscowe władze zapraszają samorządowców różnych szczebli i społeczników zaangażowanych w życie lokalnych społeczności, aby podziękować sobie nawzajem za współpracę, pogratulować sukcesów i złożyć życzenia na nadchodzący rok.

Podziękowania dla sióstr, druhów i aktorów

Podczas spotkania, zgodnie z wieloletnim już zwyczajem, burmistrz Józef Rybiński i przewodniczący Rady Miejskiej Jan Miękoś wyróżniają mieszkańców, którzy od lat włączają się w różne przedsięwzięcia na rzecz naszych lokalnych wspólnot. W tym roku po raz pierwszy uhonorowane zostały także organizacje i instytucje.

Pierwsze trafiło do Sióstr Służebniczek Najświętszej Marii Panny Niepokalanie Poczętej. Siostry od wielu już lat prowadzą Przedszkole Niepubliczne Ochronkę św. Józefa w Radomyślu Wielkim. W tym roku ukończyły rozbudowę swojej placówki. Ochronka zawsze cieszyła się bardzo dobrą opinią, a siostry są szanowane i darzone dużym autorytetem w naszym środowisku za działalność na rzecz najmłodszych mieszkańców naszej gminy.

Kolejną wyróżnioną organizacją była Ochotnicza Straż Pożarna w Radomyślu Wielkim. To jedna z najlepszych jednostek OSP w województwie podkarpackim i jedna z najczęściej wyjeżdżających do akcji ratowniczych w naszym regionie. Podczas Mieleckiej Gali Wolontariatu radomyska OSP odebrała pierwszą nagrodę w kategorii organizacja.

Nagroda za działalność kulturalną i artystyczną na rzecz społeczności lokalnej trafiła do Grupy Teatralnej Drugie Podejście z Dulczy Wielkiej. Grupa istnieje od 2018 r. i zdążyła wystawić już pięć sztuk. Dotychczas widzowie obejrzeli aktorów Grupy Teatralnej w przedstawieniach: Kopciuszek, Księżniczka na ziarnku grochu, Kobiece zmiany klimatu na pół etatu, Pasja, Opowieść wigilijna.

Wolontariuszy nie brakuje

Radomyscy włodarze wyróżnili również 35 mieszkańców, którzy od lat angażują się w różne przedsięwzięcia na rzecz lokalnych wspólnot. Wśród wyróżnionych, do których powędrowały pamiątkowe statuetki i upominki są m.in. lokalni artyści, strażacy ochotnicy, działacze sportowi, animatorzy gry w szachy, członkowie grup wieńcowych, sponsorzy różnych wydarzeń, a także osoby, które są do dyspozycji organizatorów sołeckich imprez i bez których pomocy trudno byłoby je przeprowadzić. Pamiątkowe statuetki trafiły do:

Grzegorza Babca, Krystyny Bajor, Kazimierza Błacha, Krystyny Cygan, Tadeusza Cymbora, Eugeniusza Drąga, Dariusza Dubiela, Zofii Działo, Jana Golca, Katarzyny Kilian, Doroty Kokoszki, Przemysława Kopacza, Adama Kurka, Grzegorza Laska, Ryszarda Laska, Grzegorza Leśniaka, Małgorzaty Lonczak, Renaty Mieszkowskiej, Jacka Muchy, Stanisławy Mydlarz, Piotra Pawełczaka, Pawła Pęczka, Sylwestra Popery, Annę Puły, Rafała Ryby, Agaty Siembab, Moniki Słowik, Kazimiery Stopy, Grzegorza Świądra, Ireneusza Weryńskiego, Szczepana Zaskalskiego, Leszka Zbocha, Haliny Ziobroń, Justyny Żali i Marii Żali.

Astronomiczna promocja gminy 

W tym roku burmistrz i przewodniczący uhonorowali także mieszkańca Krakowa – Dominika Hamalę, miłośnika kosmosu i astronomii, ambasadora Europejskiej Agencji Kosmicznej przy Centrum Nauki Kopernik, członka zespołu Obserwatorium Astronomicznego w Radomyślu Wielkim, z którym organizuje obserwacje nocnego nieba pod nazwą „Astro Night”. Reprezentuje także obserwatorium na festiwalach naukowych, gdzie promuje radomyską gminę. Przez 5 lat wraz z zespołem przeprowadził kilkadziesiąt wydarzeń, a obserwatorium nawiązało współpracę z wieloma podmiotami m.in. z wydawnictwem naukowym PWN. Natomiast sam Radomyśl Wielki znalazł się oficjalnie na mapie polskich obserwatoriów astronomicznych.

Dodajmy również, że burmistrz Józef Rybiński odebrał od starosty Stanisława Lonczaka specjalne podziękowanie za organizowanie spotkań ze społecznikami i ich nagradzanie.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Prezentacja Zastępców Prezydenta Miasta Mielca [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Światowy Dzień Osób Chorych na Stwardnienie Rozsiane [FOTO]

Wiadomości Mielec

Niedźwiedź pojawił się w powiecie mieleckim

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa