W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje Materiały video

Wsparcie dla podkarpackich placówek zdrowia. Mielecki szpital na liście [VIDEO]

Ponad 13,5 miliona złotych trafi do podmiotów leczniczych z Podkarpacia w ramach pierwszej transzy z Funduszu Przeciwdziałania Covid-19. Środki te zostaną przekazane na zakup i inwestycje budowlane służące przeciwdziałaniu pandemii. O tym fakcie poinformowano podczas konferencji prasowej, w której udział wziął marszałek Władysław Ortyl.

W konferencji udział wzięli także: Ewa Leniart – wojewoda podkarpacki, Barbara Stawarz – dyrektor Wojewódzkiego Szpitala im. Św. Ojca Pio w Przemyślu oraz Łukasz Wais – prezes zarządu centrum Medycznego w Łańcucie.

Dostępna pula środków możliwych do zaangażowania w 2022 roku w ramach dwóch transz wynosi 32 mln 100 tys. zł oraz dodatkowo 1 mln 300 tys. zł dla szpitala w Mielcu, w związku z lokalizacją tam wojsk NATO.

Środki finansowe, które trafią do województwa podkarpackiego zostały przyznane w ramach pierwszej transzy z Funduszu przeciwdziałania COVID-19. Minister Zdrowia pozytywnie zaopiniował wnioski na zakup sprzętu medycznego dla pięciu szpitali, a także zakup ambulansów dla dwóch stacji pogotowia oraz wykonanie instalacji tlenowych w siedmiu szpitalach, na łączną kwotę ponad 13 mln 665 tys. zł.

Szpital Specjalistyczny im. Edmunda Biernackiego w Mielcu  w ramach dwóch umów zakupi za 1 mln 776 tys. zł zestaw dla Centralnej Sterylizacji w celu zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.  Ponadto szpital zakupi lampę rentgenowską do tomografu komputerowego. Natomiast za kwotę 1 mln 300 tys. zł aparat rentgenowski z ramieniem C (poza pierwotną pulą środków ze względu na lokalizację wojsk NATO).

Druga transza środków przeznaczonych dla podkarpackich szpitali, w związku z walką z Covid-19 jest w trakcie procedowania. Wartość dotacji z drugiej transzy wyniesie ponad 11 mln 696 tys. zł. Obecnie wnioski przeszły weryfikację na poziomie ocen Wojewody Podkarpackiego i Ministra Zdrowia.

Źródło: Samorząd Województwa Podkarpackiego

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Uczennica ZSE wyróżniona w policyjnym konkursie

Wiadomości Mielec

Mielecki Laur Kultury – gala wręczeń nagród [FOTO]

Wiadomości Mielec

Mielczanie na praktykach zawodowych w Sewilli

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa