W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Wsparcie finansowe infrastruktury sportowej w powiecie mieleckim

W piątek, 8 grudnia br. zostały ogłoszone wyniki naboru w ramach programu wieloletniego pn. „Program Olimpia – Program budowy przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich”.

Wśród przewidzianych do dofinansowania znalazły się wnioski dwóch gmin z powiatu mieleckiego.

Celem Programu Olimpia jest poprawa dostępu do nowoczesnej przyszkolnej infrastruktury sportowej. Ma on za zadanie realizację cywilizacyjnej konieczności poprawy dostępu do infrastruktury sportowej, w szczególności dzieciom. Jednocześnie umożliwi to sportowy rozwój młodzieży oraz aktywność fizyczną osób z pozostałych grup społecznych.

– Bardzo się cieszę z kolejnego wsparcia inwestycji w infrastrukturę sportową w powiecie mieleckim od rządu Pana Premiera Mateusza Morawieckiego.  Tym razem pieniądze z rządowego Programu Olimpia w kwocie dwóch milionów złotych trafią do Gminy Czermin na realizację zadania budowy boiska wielofunkcyjnego z zadaszeniem o stałej konstrukcji przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Czerminie oraz do Gminy Radomyśl Wielki w kwocie milion osiemset siedemdziesiąt pięć tysięcy złotych na inwestycję polegającą na budowie nowego boiska wielofunkcyjnego z zadaszeniem o stałej konstrukcji przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Partyni – informuje poseł Fryderyk Kapinos. – To bardzo istotne, aby kierować środki finansowe na przedsięwzięcia, które posłużą rozwojowi sportowemu dzieci i młodzieży – ocenia poseł. – Warto również przypomnieć, że w ciągu ostatnich kilku lat na inwestycje w infrastrukturę sportową w powiecie mieleckim rząd Pana Premiera Mateusza Morawieckiego przeznaczył kilkadziesiąt milionów złotych, m.in. w ramach dofinansowania budowy Hali Sportowej w Mielcu czy też podgrzewanej murawy na Stadionie Miejskim w Mielcu, jak również na budowę hal sportowych przy szkołach, tak jak to miało miejsce m.in. w przypadku II Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu czy też Szkoły Podstawowej nr 6 w Mielcu – dodaje poseł Kapinos.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Mistrzostwa Mielca dla dzieci i młodzieży w tenisie

Wiadomości Mielec

Szpitalny Oddział Ratunkowym z nożownikiem [FOTO]

Wiadomości Mielec

Kolejna Parada Konna w Żarówce

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa