W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Wypadki, wykroczenia, pożary, powodzie...

Wybuch na terenie fabryki w Mielcu, mieszkańcy wdychają brązowo-czarny dym

W fabryce Kronospanu w Mielcu doszło w środę do wybuchu. Według straży pożarnej zapłonęły produkty obróbki drewna, palił się dach silosu. Mimo tego zakład nie wstrzymał produkcji.

„Tak dużej awarii jak ta jeszcze nie widziałem, ale podobne zdarzenia na terenie fabryki mają miejsce regularnie. Przez około godzinę brązowo-czarny dym leciał w kierunku Chorzelowa, gdzie mieszka około dwóch i pół tysiąca ludzi” – mówi Mikołaj Skrzypiec, prezes Stowarzyszenia Specjalna Strefa Ekologiczna z Mielca.

„Po takim zdarzeniu natychmiast powinny zostać wstrzymane wszelkie prace, tak np. zareagowano w zakładach Kronospanu w Igławie w Czechach, gdzie latem 2017 roku wybuchł pożar. Tymczasem fabryka w Mielcu pracowała, jak gdyby nic się nie stało, co może mieć fatalne skutki dla ludzi i powietrza w mieście. To igranie z bezpieczeństwem i zdrowiem mieszkańców” – zauważa radca prawny Fundacji ClientEarth Kamila Drzewicka.

W lipcu Fundacja ClientEarth Prawnicy dla Ziemi i Stowarzyszenie Specjalna Strefa Ekologiczna złożyły odwołania od decyzji Marszałka Województwa Podkarpackiego, zmieniającej pozwolenie zintegrowane dla fabryki Kronospanu w Mielcu.

Obie organizacje, które walczą o czyste powietrze w Mielcu, wniosły o uchylenie decyzji oraz odmowę wydania nowego pozwolenia zintegrowanego. Domagają się też zaostrzenia limitów emisji zanieczyszczeń dla zakładów Kronospan.

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

3 komentarze

Kamillo 25 sierpnia 2018 (sobota) at 16:30

A to może mieszkańcy palą starymi meblami w zimie to dobrze? I wówczas na pewno wdychają świeże powietrze 🙂

Odpowiedz
ehh 25 sierpnia 2018 (sobota) at 19:22

Czy ktoś tu jeszcze myśli? Jeśli ktoś widząc taką chmurę lezie do niej to sorry… W takich przypadkach siedzi się w domu i nie otwiera okien!

Odpowiedz
ktoszapytal 26 sierpnia 2018 (niedziela) at 13:37

A ile po Mielcu jeździ starych gruchotów, które zatruwają środowisko?

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa