W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Informacje Kultura i nauka

Wydajemy własną książkę – konkurs w Grochowem [FOTO]

18 czerwca 2023 r. w sali widowiskowej Ośrodku Kultury w Grochowem odbyło się podsumowanie XXIII edycji Powiatowego Konkursu pn. „Wydajemy własną książkę”

Tegoroczna edycja zaowocowała sukcesami wielu uczniów, spośród 29 książek złożonych w konkursie komisja nagrodziła 9 a 4 wyróżniła. Tytułu „Złotej Książki” w bieżącym roku nie przyznano. Prace konkursowe oceniała komisja w składzie: Małgorzata Wieczerzak (Dyrektor ZSz w Tuszowie Narodowym) Katarzyna Sikora (polonista w ZSz w Maliniu) oraz Patrycja Bednarska (dyrektor GBP w Tuszowie Nar.)

Przybyłych gości, uczestników konkursu, nauczycieli i jurorki konkursu przywitała Mariola Pelic, Dyrektor grochowskiego Ośrodka Kultury. Następnie odczytano werdykt komisji, a przewodnicząca komisji konkursowej, Małgorzata Wieczerzak, opowiedziała o treściach tekstów młodych autorów- wydawców, o ich ciekawych przemyśleniach i mądrych spostrzeżeniach zawartych w wydanych książkach. Po wręczeniu nagród i wyróżnień uczestnicy podsumowania przeszli na salę wystawową, gdzie mogli podziwiać wystawę książek wybranych z poprzednich edycji tegoż konkursu.

Gratulacje, wyrazy uznania i podziękowania laureatom i uczestnikom konkursu, nauczycielom i organizatorom przekazali obecni na podsumowaniu: Grzegorz Piechota, Dyrektor Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Mielcu oraz Renata Paterak, Sekretarz Gminy Tuszów Narodowy.

W tym roku minęły 23 lata odkąd Ośrodek Kultury w Grochowem zaprosił młodych pisarzy do „wyciągnięcia z szuflad” ich własnej twórczości i złożenia w w/w konkursie. Raz do roku wpływają książki na konkurs, następnie podlegają ocenie, najciekawsze są nagradzane i wyróżniane. Książka, która uzyskuje najwyższą ocenę w trzech kategoriach tj., literackiej, plastycznej i edytorskiej otrzymuje „Tytuł Złotej Książki”. Wszystkie tworzą niezwykłą bibliotekę, jedyną w swoim rodzaju, a kolejne edycje pomnażają jej zbiory.

Obecnie biblioteka liczy ponad 973 egzemplarzy unikatowych książek. Wśród nich można znaleźć m.in.: wiersze, opowiadania, bajki, mini albumy, „historie z życia wzięte”, kryminały, powieści fantasy.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Ważne kroki po rozmowie kwalifikacyjnej: podziękowanie i kontynuacja

Wiadomości Mielec

Odpowie za posiadanie narkotyków

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa