W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty Informacje

Wyjątkowe Kobiety Gminy Mielec [FOTO]  

Po raz dziesiąty z okazji Dnia Kobiet w Ośrodku Kultury w Chorzelowie odbyła się uroczysta gala „Wyjątkowa Kobieta Gminy Mielec”, w trakcie której wyróżniono panie szczególnie zaangażowane w życie Gminy. 

Dzień Kobiet, to okazja do uhonorowania najaktywniejszych kobiety, które poprzez swoją działalność, wykraczają poza zwykłą aktywność dnia codziennego. Nagroda „Wyjątkowa Kobieta Gminy Mielec” stanowi docenienie ich działalności, niezwykłego zaangażowania i osiągniętego sukcesu. Nagroda  ma również podkreślić rolę kobiet w życiu rodzinnym i społecznym oraz pokazać wyróżniające się mieszkanki Gminy Mielec będące przykładem dla innych. 

Jest mi niezmiernie miło, że możemy się spotkać w takim wyjątkowym gronie. Chciałbym pogratulować wszystkim Paniom. Dzięki tej uroczystości mamy możliwość wyrazić słowa uznania i wdzięczności za wszystko co robicie. Życzę wszystkim Paniom tego co najlepsze, dużo radości i zadowolenia. Chciałbym, żeby każdej z Was spełniało się to o czym marzycie, a na Waszych twarzach zawsze gościł uśmiech. Dziękuję za wszystko co robicie, bo działając na rzecz Gminy i swojego środowiska dajecie dużo radości oraz satysfakcji, a także budujecie nasza „Małą Ojczyznę” – zwrócił się do zebranych Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec. 

Rok 2023 przynosi dziewiątą i dziesiątą edycję nagrody bowiem przez dwa lata nagrody nie były przyznawane ze względu na panującą pandemię i wprowadzone ograniczenia. Kapituła nagrody w składzie: Józef Piątek Wójt Gminy Mielec, Tomasz Ortyl zastępca Wójta Gminy Mielec, Bogdan Cygan przewodniczący Rady Gminy Mielec, Damian Małek, Dyrektor SOKiS przyznała nagrody w czterech kategoriach.  

W kategorii „Oświata i wychowanie” za stałe podnoszenie poziomu edukacji  oraz szczególne osiągnięcia w zakresie pracy oświatowej i wychowawczej wśród dzieci i młodzieży nagrody otrzymały Izabela Kobylarz z Rzędzianowic oraz Renata Koba reprezentująca Książnice.

W kategorii „Kultura” za upowszechnianie różnych dziedzin sztuki, zaangażowanie w prace twórczą oraz osiągnięte sukcesy na niwie artystycznej nagrody otrzymały Małgorzata Kania z Woli Mieleckiej oraz Sylwia Kania ze Złotnik.  

W kategorii „Działalność społeczna” za szczególne zaangażowanie w działalność społeczną oraz podejmowanie i realizację lokalnych inicjatyw nagrody otrzymały Grażyna Piechota z Rydzowa oraz Celina Szymańska z Trześnia.

W kategorii „Gospodyni Roku” za niezwykłe zaangażowanie na rzecz społeczeństwa, wsparcie lokalnych inicjatyw oraz przekazywanie życiowego doświadczenia kolejnym pokoleniom nagrody otrzymały Grażyna Kania z Woli Chorzelowskiej oraz Małgorzata Mazur z Szydłowca. 

Szanownie Panie, zdradzie mi sekret jak Wy to robicie, że łączycie pracę zawodową, pracę społeczną, sprawy rodzinne i przy tym wszystkim tak pięknie wyglądacie. Bardzo serdecznie Wam gratuluję i cieszę się, że razem z członkami kapituły mogliśmy wręczyć Wam te wyróżnienia. Dziękuje Wam za tą piękną pracę, którą wykonujecie, bo jesteście doskonałym wzorem do naśladowania. Dzięki Wam, młody człowiek widzi, że warto się starać. Warto dobrze czynić i warto być dobrą mamą, babcią, żoną i córką. Wiem ile czasu i zaangażowania potrzeba, aby to wszystko połączyć i żeby to wszystko tak pięknie wychodziło. Czasami my jako mężczyźni nie umiemy tego docenić, ale dzisiaj jest taki dzień, w którym chcemy Wam za to wszystko podziękować i cieszyć się, że jesteście, bo jesteście wspaniałymi osobami i dzięki Wam ten świat jest piękniejszy – powiedział obecny na gali Fryderyk Kapinos, Poseł na Sejm RP. 

Po wręczeniu statuetek i listów gratulacyjnych w programie artystycznym pt. „Kobiety jak te kwiaty” zaprezentowali się muzycy z Chorzelowskiej Grupy Wokalnej. Następnie na scenie pojawiły się Katarzyna Kluz i Agnieszka Michna z firmy Mary Kay , które na przykładzie jednej z ochotniczek zaprezentowały aktualne trendy makijażowe. W trakcie gali prowadzone były również porady dietetyczne oraz analizy składu ciała przygotowane przez Agatę Anuszewską z Projektu Zdrowie. 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Bezpieczne Wakacje – działania policjantów

Wiadomości Mielec

Mali Rzeszowiacy na Jarmarku Ludowym

Wiadomości Mielec

Mielczanin Roku 2023 według czytelników Korso

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa