W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Wyjątkowy jubileusz mieszkanki Wampierzowa. Pani Julii życzymy 200 lat!

To najstarsza mieszkanka gminy Wadowice Górne i jedna z najstarszych mieszkanek powiatu mieleckiego. Pani Julia Sypek w piątek, 18 maja, obchodziła swoje setne urodziny.

Wyjątkowy jubileusz narodzin stał się okazją licznych odwiedzin w domu Pani Julii. Z życzeniami, bukietem kwiatów oraz symbolicznym herbem Powiatu Mieleckiego u jubilatki pojawiła się Wicestarosta Powiatu Mieleckiego Maria Napieracz. Towarzyszyła jej Przewodnicząca Rady Gminy Wadowice Górne Anna Niedbała.

„Pani sędziwy wiek jest naszym wspólnym, drogocennym dziedzictwem. Dane było Pani przeżyć cały wiek naszej polskiej historii, doświadczyć wielu trudnych, ale i doniosłych wydarzeń, które kształtowały kolejne pokolenia Polaków, ich patriotyzm i miłość do Ojczyzny” – napisał w liście gratulacyjnym do stulatki z Wampierzowa Starosta Powiatu Mieleckiego Zbigniew Tymuła. Jak podkreślił, jubileusz świętowany przez Panią Julię ma szczególne znaczenie – wpisuje się bowiem w obchodzoną w tym roku setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Pani Julia mieszka w Wampierzowie od urodzenia. Ma dwóch synów, czworo wnuków i czworo prawnucząt. Mimo sędziwego wieku może cieszyć się dobrą pamięcią, a także – co podkreślają jej bliscy – wyjątkowo pogodnym usposobieniem.

Zobacz też...