W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje Kultura i nauka

Wyniki tegorocznych matur

Średnią zdawalnością na poziomie 95,66% w liceach oraz 76,56% w technikach mogą pochwalić się tegoroczni maturzyści z powiatu mieleckiego.

Do egzaminów maturalnych przystąpiło w tym roku łącznie 856 uczniów z powiatu mieleckiego – 438 absolwentów liceów i 418 absolwentów techników.

Znakomita część placówek prowadzonych przez Powiat Mielecki może pochwalić się wynikami przewyższającymi średnią zdawalność w województwie i kraju.

– Taki sukces osiągnęły wszystkie spośród liceów: II Liceum Ogólnokształcące w Mielcu, I Liceum Ogólnokształcące w Mielcu oraz III Liceum Ogólnokształcące działające w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu. Średnia zdawalność egzaminów w tych placówkach sięgnęła 95%, daleko w tyle pozostawiając średnią podkarpacką (84,1%) oraz krajową (81%) – podkreśla Andrzej Bryła, Wicestarosta Powiatu Mieleckiego. Jak dodaje, na szczególną uwagę i uznanie zasługuje też okrągła, 100-procentowa zdawalność, jaką uzyskali uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu. Egzaminy w tej szkole zdali wszyscy przystępujący do nich maturzyści – łącznie 198 osób.

Wyniki przewyższające średnią krajową (64%) i wojewódzką (62,3%) osiągnęły także technika w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu, Zespole Szkół Budowlanych w Mielcu oraz Zespole Szkół Ekonomicznych w Mielcu, uzyskując zdawalność na poziomie kolejno 85,7%, 80,3% oraz 73,7%.

Tegorocznej matury nie zdało 19 absolwentów liceów oraz 98 absolwentów techników – łącznie 117 osób. 96 spośród nich będzie miało jednak możliwość przystąpienia do egzaminów poprawkowych. Życzymy, by drugie podejście do egzaminu dojrzałości zakończyło się powodzeniem!

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa