W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Wyróżnienie dla Mielca za rozwój stadionowej infrastruktury

Miasto Mielec zostało wyróżnione podczas konferencji „Bezpieczny stadion” organizowanej przez Polski Związek Piłki Nożnej. Docenione zostały działania na rzecz bezpieczeństwa i rozwój infrastruktury na Stadionie Miejskim. Nagrodę z rąk prezesa PZPN Zbigniewa Bońka odebrał Pełniący Funkcję Prezydenta Mielca Fryderyk Kapinos.

Od 2001 roku istotnym punktem w kalendarzu Targów Kielce jest współorganizowana przez Polski Związek Piłki Nożnej Konferencja „Bezpieczny Stadion”, w której co roku udział bierze około 400 przedstawicieli świata sportu, klubów piłkarskich i instytucji odpowiedzialnych za zabezpieczanie imprez sportowych.

Problematyka konferencji dotyczy istotnych kwestii związanych z bezpieczeństwem stadionów, monitorowaniem widowni oraz organizacji, budowy całej infrastruktury obiektów sportowych w Polsce
Tegorocznej zorganizowanej już po raz 18. konferencji „Bezpieczny stadion” tradycyjnie towarzyszyła Gala Fair Play, podczas której wręczone zostały wyróżnienia za wieloletnią pracę na rzecz poprawy bezpieczeństwa na obiektach piłkarskich. Udział w konferencji i w gali wzięli przedstawiciele klubu FKS Stal Mielec oraz Pełniący Funkcję Prezydenta Miasta Mielca Fryderyk Kapinos, który z rąk prezesa PZPN Zbigniewa Bońka odebrał wyróżnienie dla władz samorządowych Mielca za skuteczną działalność na rzecz rozwoju stadionowej infrastruktury.
-Bardzo się cieszę, że mogłem odebrać tą nagrodę. To wielkie wyróżnienie dla naszego miasta, także dla wszystkich pracowników Urzędu Miasta i MOSiR-u, którzy przyczynili się do tego, że na naszym obiekcie zainstalowana została nowa podgrzewana murawa i którzy na co dzień dbają o stadionową infrastrukturę. Chcę podkreślić, że bardzo dobrze układa się współpraca z klubem, z działaczami FKS Stali Mielec. Bardzo zależy nam, jako samorządowi na tym, aby wydarzenia sportowe, które odbywają się na Stadionie Miejskim w Mielcu były nie tylko atrakcyjne, ale także bezpieczne i przebiegały w przyjaznej, rodzinnej atmosferze – powiedział Fryderyk Kapinos.
Wyróżnienie dla Mielca podczas tegorocznej Gali Fair Play nie jest przypadkowe. To wyraz uznania zarówno dla klubowych działaczy jak i dla samorządu za to, że w Mielcu powstał obiekt nie tylko na ekstraklasowym poziomie, ale także na wysokim poziomie międzynarodowym. Warto przypomnieć, że na Stadionie Miejskim w Mielcu we wrześniu rozegrano mecz eliminacji Mistrzostwa Świata kobiet Polska – Szwajcaria. Obserwatorzy tego wydarzenia ze strony światowej federacji w samych superlatywach wypowiadali się na temat jakości murawy, funkcjonalności obiektu i samej organizacji meczu.
Współpraca samorządu i klubu nie skupia się jednak tylko na obiekcie stadionowym.
– Prace nad przygotowaniem wszystkich niezbędnych dokumentów dotyczących powstania spółki sportowej z udziałem miasta trwają i mam nadzieję, że w ciągu najbliższych miesięcy umowa pomiędzy władzami Mielca i FKS Stal dotycząca powołania do życia spółki akcyjnej zostanie podpisana – dodał Pełniący Funkcje Prezydenta Miasta Mielca.

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa