W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Materiały promocyjne

Wystawa jaj Fabergé w Galerii Navigator

Galeria Navigator w dniach 14-20 kwietnia zaprasza na edukacyjną wystawę wielkanocnych jaj Fabergé!

Tematem przewodnim są jaja carskie, inaczej zwane jajkami Fabergé, które stanowią dzieło sztuki złotniczej z czasów Aleksandra III Romanowa i Mikołaja II. Wykonywane w pracowni nadwornego jubilera na zamówienie cesarza jako prezent wielkanocny. Ekspozycje stanowią odwzorowanie oryginalnych jaj ze złota, srebra, kamieni szlachetnych, kości słoniowej i masy perłowej, wszystkie zdobione emalią. Repliki, które będzie można zobaczyć w Galerii Navigator, prezentują jaja wykonane w XIX i XX w. To ciekawa alternatywa dla tradycyjnych wystaw wielkanocnych pisanek oraz intrygująca propozycja, zwłaszcza dla pasjonatów sztuki. Wystawa stanowi znakomitą lekcję historii zarówno dla młodszych, jak i starszych mieszkańców Mielca i okolic.

Wystawa Fabergé jest połączona z konkursem dla szkół na najładniejszą wielkanocną pisankę. Przygotowane przez uczniów prace również zostaną wyeksponowane w Galerii Navigator, gdzie będzie można głosować na swoje ulubione wielkanocne jajo.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Cyrk Korona – Nowe Show jak z Bajki [FOTO]

Wiadomości Mielec

Trendy w okularach korekcyjnych dla kobiet — co nosić w 2024 roku?

Wiadomości Mielec

Gotowi?? RUSZAMY! Pokaz kaskaderski!! [FOTO, VIDEO] 

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa