W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Wytrwałość i nadzieja – myślą przewodnią Kongresu Świadków Jehowy

RZESZÓW: W piątek rano 7 lipca 2017 roku w Hali na Podpromiu w Rzeszowie rozpoczął się trzydniowy kongres Świadków Jehowy pod hasłem „Nie poddawaj się!”, mający charakter otwarty.

Marcin Olbrycht, rzecznik prasowy kongresu mówi: „Jesteśmy przekonani, że wszyscy nasi goście – bez względu na pochodzenie, wiek czy wyznawaną religię – będą się dobrze tu czuli, a w myślach programu znajdą motywację, by pomimo przeciwności nigdy się nie poddawać”

W programie przewidziano oparte na Biblii przemówienia, wywiady, krótkie filmy oraz trzyczęściowy film pełnometrażowy przygotowany z myślą o rodzinach. Rzecznik prasowy dodaje: „W dzisiejszym społeczeństwie krytycyzm, pesymizm czy negatywne myślenie stały się niestety wszechobecne. Dlatego program tegorocznego kongresu dobrze trafia w potrzeby obecnych – zachęci, by nie dawać za wygraną, nie opuszczać rąk! Co ciekawe, w Biblii nie znajdziemy słowa „optymizm”, ale użyto w niej dwóch o wiele dobitniejszych określeń: „nadzieja” i „wytrwałość”. Jeśli rozwiniemy właśnie te cechy, przetrwamy trudne chwile, osiągniemy wartościowe cele oraz nabierzemy szacunku dla samych siebie”

Trwający od piątku kongres będzie rozpoczynał się każdego dnia o godzinie 9:20. Wstęp jest wolny, nie przeprowadza się zbiórek pieniędzy. Przewiduje się, że z biblijnych pouczeń w Hali na Podpromiu skorzysta jakieś 4500 osób.

Jeden z organizatorów kongresu, Szyman Taranda, mówi: „Bardzo cieszymy się, że zarówno tysiące Świadków Jehowy, jak i zaproszonych uczestników mogło przyjechać do tak gościnnego miasta jakim jest Rzeszów. Stanowi ono ślicznie odnowioną, czystą i dynamicznie rozwijającą się stolicę Podkarpacia. Delegaci kongresu czują się tu naprawdę dobrze. Jesteśmy wdzięczni za tak dobrą współpracę.”

Piątek:
Sympozja rozwiną tematy:
jak nie poddać się w obliczu wyzwań związanych z długotrwałą chorobą, podeszłym wiekiem czy utratą bliskiej osoby?
co pomoże rozwijać przymioty niezbędne do wytrwałego znoszenia trudności?

Sobota:
Przemówienia i materiały multimedialne ukażą:
jak nie utracić radości w trudnej sytuacji materialnej lub rodzinnej?
czego o wytrwałości uczymy się ze świata przyrody?

Niedziela:
Wykład biblijny zachęci każdego z nas, by wytrwać do końca, jest zatytułowany „Nigdy nie trać nadziei!”

 

 

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Prezentacja Zastępców Prezydenta Miasta Mielca [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Światowy Dzień Osób Chorych na Stwardnienie Rozsiane [FOTO]

Wiadomości Mielec

Niedźwiedź pojawił się w powiecie mieleckim

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa