W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

XII Międzyszkolny Konkurs Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych „Śpiew Łączy Polaków”

Urząd Miasta zaprasza do udziału w XII Międzyszkolnym Konkursie Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych „Śpiew Łączy Polaków” – Mielec 2020, który jest elementem muzycznego podsumowania jubileuszu 550-lecia lokacji miasta Mielca.

Organizatorzy konkursu czyli Szkoła Podstawowa nr 1 im. Władysława Szafera w Mielcu oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 „Nasza Jedynka” w Mielcu, w tym roku duży nacisk kładą na wspólne muzykowanie, stąd pojawiła się dodatkowa czwarta kategoria „Rodzina”.

W założeniach konkursu jest nie tylko prezentacja dorobku artystycznego dzieci i młodzieży, ale także popularyzacja śpiewania kolęd, pastorałek, piosenek świątecznych, w tym również o tematyce zimowej w języku polskim oraz wymiana pomysłów i doświadczeń w zakresie upowszechniania śpiewu wśród mielczan i promocja twórczości artystycznej.

Zapraszamy do uczestnictwa uczniów i uczennice mieleckich szkół podstawowych – liczba uczestników jest nieograniczona.

Należy przygotować dwa utwory. Pierwszy utwór obowiązkowy to kolęda „Wśród Nocnej Ciszy” (podkład w załączeniu  do regulaminu). Nagranie wykonane w formule: uczestnik w słuchawkach ma podkład do kolędy „Wśród Nocnej Ciszy”, nagrywa wizje i sam głos (jedna zwrotka i refren).

Drugi utwór – to dowolna to piosenka zgodna z tematyką konkursu – zachęcamy do tworzenia akompaniamentu na żywo i wykorzystania umiejętności i potencjału drzemiącego w Waszych rodzinach!

Uczestnicy prezentują się w osobnych kategoriach dla uczniów kl. I-III, IV-VI, kl. VII-VIII oraz w kategorii „Rodzina”. Uczestników będzie oceniać komisja konkursowa stosując następujące kryteria: walory głosowe, muzykalność, dobór repertuaru, interpretacja utworu, ogólny wyraz artystyczny zgodny z przesłaniem konkursu, pomysłowość aranżacji i klimatyczność nagrań utworu.

Nagrody przyznane będą w poszczególnych kategoriach (tytuł laureata i wyróżnienia).
Każdy uczestnik konkursu otrzyma upominek.

Konkurs odbędzie się w dwóch etapach.

  • Etap pierwszy – 17 grudnia 2020 roku. Do finału przechodzi 35 uczestników ze wszystkich kategorii.
  • Etap drugi finał – 18 grudnia 2020 roku.

Ogłoszenie wyników nastąpi 20 grudnia 2020 roku na stronie internetowej szkoły: sp1.mielec.pl

Zgłoszenia należy przesłać do dnia 15 grudnia 2020 roku na adres mailowy: [email protected] W razie pytań proszę dzwonić do Pani Jolanty Dudzik pod nr tel. 600951703

Koncert Laureatów wspiera akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy,
więcej szczegółów na portalu Facebook szkoły: www.facebook.com/SzkolaPodstawowaNr1Mielec/

Karta zgłoszenia XII 2020

Regulamin XII Międzyszkolnego Konkursu Piosenki XII 2020

Zgoda na wykorzystanie wizerunku XII 2020

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Szczury doprowadziły do zamknięcia budynku przedszkola

Wiadomości Mielec

Warsztaty bębniarskie na Rynku i w SCK [FOTO]

Wiadomości Mielec

„Nieme kino” w Parku Oborskich [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa