W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Informacje Kultura i nauka Plakaty

Zakochany Mickiewicz – na scenie SCK

Dom Kultury SCK w Mielcu zaprasza na spektakl teatralny „Zakochany Mickiewicz” w wykonaniu Grupy Teatralnej „Antrakt”.

W spektaklu wystąpi wspaniała młodzież z mieleckich szkół średnich, która szkoli swoje umiejętności aktorskie na zajęciach w Domu Kultury SCK pod czujnym okiem Magdaleny Kriger-Betlei.

W sztuce wystąpi 12 młodych aktorów w wieku od 15 do 19 lat. Scenariusz do spektaklu napisała Magdalena Kriger-Betleja i zawarła w nim przekrój utworów Adama Mickiewicza, m.in. „Pan Tadeusz”, wiersze, czy anegdoty autorstwa wieszcza. Szczególną rolę w przedstawieniu odgrywają „Ballady i romanse”. Magiczną scenerię podkreśla scenografia stworzona przez instruktorów plastyki i pracowników DK. 

Akcja rozgrywa się w kilku miejscach wziętych z utworów wieszcza, m.in. na brzegu jeziora Świteź”, w XIX-wiecznym miasteczku. Aktorzy z młodzieńczą energią i swadą świetnie odnajdują się w wyznaczonych rolach, a pomagają w tym piękne stroje z epoki. 

Reżyserka spektaklu, Magdalena Kriger-Betleja, podkreśla, że finałowe sceny „Zakochanego Mickiewicza” będą z pewnością zaskoczeniem dla publiczności. 

Grupa Teatralna „Antrakt” DK SCK zaprasza do sali widowiskowej Domu Kultury na przedstawienie premierowe 10 grudnia o godz. 17. Sztuka będzie także zaprezentowana uczniom mieleckich szkół podczas dwóch spektakli – 10 stycznia o godz. 9:30 i 11:30.

Bilety na premierę w cenie 20 zł są już dostępne w kasie kina Galaktyka (dni robocze od godziny 12:00, w soboty i niedziele – godzinę przed seansem kinowym, w środy – kasa nieczynna).

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Tydzień Bibliotek w Bibliotece Publicznej w Podleszanach

Wiadomości Mielec

Kontrolę autokaru turystycznego może zgłosić każdy [FOTO]

Wiadomości Mielec

Dla mojej najpiękniejszej Mamy – koncert [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa