W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Zasady głosowania korespondencyjnego w nadchodzących wyborach

Zgłoś chęć głosowania korespondencyjnego (dla osób mieszkających w Polsce)

Masz orzeczony znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności? Nie możesz głosować w lokalu wyborczym? Zgłoś chęć głosowania korespondencyjnego. Dzięki temu zagłosujesz z domu lub z innego miejsca, w którym przebywasz – pakiet wyborczy otrzymasz pocztą. Sprawdź, jak to zrobić.

Zgłoszenie chęci głosowania korespondencyjnego dotyczy wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej przeprowadzanych w Polsce w 2020 r. 

Wyborca otrzymuje pakiet wyborczy zawierający:

 1. kopertę zwrotną;
 2. kartę do głosowania;
 3. kopertę na kartę do głosowania;
 4. oświadczenie o osobistym i tajnym oddaniu głosu na karcie o głosowania;
 5. instrukcję głosowania korespondencyjnego.
 • Na karcie do głosowania wyborca oddaje głos, w sposób określony w informacji znajdującej się na karcie do głosowania. Należy pamiętać, że znakiem „X” są co najmniej dwie linie przecinające się w obrębie kratki.
 • Po oddaniu głosu należy kartę do głosowania umieścić w kopercie z napisem „Koperta na kartę do głosowania” i kopertę tę zakleić. Niezaklejenie koperty na kartę do głosowania spowoduje, że karta do głosowania w niej się znajdująca nie będzie uwzględniona przy ustalaniu wyników głosowania. Do koperty na kartę do głosowania nie wkłada się oświadczenia o osobistym i tajnym oddaniu głosu.
 • Zaklejoną kopertę na kartę do głosowania należy włożyć do koperty zwrotnej. Na kopercie zwrotnej umieszczony jest adres i numer właściwej obwodowej komisji wyborczej.
 • Następnie należy własnoręcznie podpisać oświadczenie o osobistym i tajnym oddaniu głosu. Oświadczenie wkłada się do koperty zwrotnej (z adresem i numerem obwodowej komisji wyborczej). Niewłożenie oświadczenia do koperty zwrotnej, niewypełnienie go lub niepodpisanie spowoduje, że karta do głosowania nie będzie uwzględniona przy ustalaniu wyników głosowania.
 • Kopertę zwrotną zawierającą:
 • 1. zaklejoną kopertę z kartą do głosowania,
 • 2. wypełnione i podpisane oświadczenie o osobistym i tajnym oddaniu głosu należy zakleić i najpóźniej do dnia 26 czerwca 2020 r. osobiście lub za pośrednictwem innej osoby:
 • wrzucić do nadawczej skrzynki pocztowej Poczty Polskiej znajdującej się na terenie miasta Mielca, w której zlokalizowana jest obwodowa komisja wyborcza właściwa dla danego wyborcy (wykaz skrzynek znajduje się poniżej), lub
 • dostarczyć kopertę zwrotną do właściwego Urzędu Miejskiego w Mielcu (w godzinach pracy Urzędu tj. poniedziałek od 8.00 do 16.00, wtorek – piątek od 7.30 do 15.30),
 • Wyborca może w dniu głosowania, do czasu zakończenia głosowania, osobiście lub za pośrednictwem innej osoby dostarczyć kopertę zwrotną do obwodowej komisji wyborczej w obwodzie głosowania, w którym jest wpisany do spisu wyborców.

Wykaz nadawczych skrzynek pocztowych na terenie miasta Mielca:

MielecDucha Świętego5
MielecPiotra Skargi4
MielecBiernackiego12
MielecNiepodległości11
MielecŻeromskiego22
MielecWolności23a
MielecPowstańców Warszawy4
MielecWyszyńskiego16
MielecJadernych2
MielecWarneńczyka13
MielecZygmuntowska GaleriaVIVA4
MielecSandomierska17/4
MielecWojsławska139
MielecŻegoty7c
MielecRynek Rzochowski3
MielecTesco Żeromskiego15
MielecPowstańców Warszawy Galeria Navigator4
MielecNiepodległości3
MielecPisarka17a
MielecSzafera6
Mielec Solskiego10
e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa