W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Zbieramy przybory szkolne dla dzieci ze Lwowa

Kolejny raz w mieleckich szkołach i przedszkolach prowadzona będzie akcja „Dzieci –dzieciom” polegająca na zbiórce szkolnych przyborów dla dzieci z Ukrainy. Jest to odpowiedź na apel skierowany do międzynarodowej społeczności o pomoc dla dzieci poszkodowanych w wyniku konfliktu na Ukrainie.

Najpierw poszczególne placówki oświatowe w Mielcu będą prowadziły zbiórkę wśród swoich podopiecznych, a następnie paczki z plecakami, piórnikami, kredkami, flamastrami, zeszytami i innymi artykułami szkolnymi trafią do Urzędu Miejskiego, skąd zostaną zabrane specjalnym transportem i trafią do wybranych polskich szkół na Ukrainie.


Koordynatorem Akcji Dzieci-Dzieciom w Mielcu i Rzeszowie wspólnie ze Stowarzyszeniem „Przedszkola Przyszłości” jest dr n. med. Ewa Jakubiec-Blajer z Rzeszowskiego Centrum Medycznego współpracująca z proboszczem lwowskiej katedry ks. Janem Nikielem.
Zbiórka potrwa do 15 czerwca. Zachęcamy wszystkie placówki oświatowe w Mielcu do przyłączenia się do akcji.

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa