Slider
Image default
Informacje

Zbierz przesiadki i wygraj nagrodę

Już w najbliższy poniedziałek 16 września rozpoczyna się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, którego w tym roku uczestnikiem jest miasto Mielec.

Kampania odbywająca się pod hasłem “Przesiadaj się i jedź” („Mix and Move”) ma przekonać zarówno Europejczyków jak i mieszkańców Mielca do „zielonych” form transportu tj. transportu publicznego, rowerowego i pieszego.

W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu mieszkańcy Mielca mogą wziąć udział w kilku przygotowanych na tą okazję konkursach. Ich organizatorami są Urząd Miejski w Mielcu i MKS Mielec.

W poniedziałek 17 września upływa termin zgłaszania prac w konkursie plastycznym związanym z komunikacją miejską skierowanym do uczniów szkół podstawowych z klas I – III pt. „Autobus Przyszłości”. Technika wykonania pracy konkursowej w formacie A4 lub A3 jest dowolna (np. ołówek, kredka, pastele, farby plakatowe, wycinanki itp.), a jednym z jej elementów powinien być miejski autobus. Prace konkursowe należy przekazać do dnia 17 września na adres: Urząd Miejski w Mielcu, ul. Żeromskiego 26 (pokój 32).

W dniach 10 – 19 września można wziąć udział konkursie przesiadkowym „Zbierz przesiadki i wygraj nagrodę”. Wystarczy być posiadaczem spersonalizowanej Mieleckiej Karty Miejskiej ( e – karty ) i w okresie od 10.09.2018 r. do 19.09.2018 r. skorzystać z przesiadki w ramach biletu jednorazowego zapisanego na e-karcie. Dzieci i młodzież poniżej lat 18 mogą wziąć udział w konkursie za zgodą opiekuna prawnego. W ramach konkursu uczestnicy współzawodniczą ze sobą w zakresie zebrania jak największej liczby przesiadek za 0 zł. Najlepsi, którzy zbiorą największą liczbę przesiadek, otrzymają nagrody:

– za 1 miejsce – smartfon

– za 2 miejsce na liście – głośnik bluetooth

-za 3 miejsce na liście – słuchawki bluetooth

Dziesięć kolejnych osób z listy najlepszych otrzyma doładowanie elektronicznej portmonetki o wartości 50 zł każde. Zwycięzcy o wynikach konkursu zostaną powiadomieni poprzez kontakt telefoniczny lub e-mailowy.

Szczegóły konkursów na stronie miasta Mielca i MKS-u.

W dniach od 17 do 21 września, codziennie odbywać się będą wycieczki komunikacją miejską dla uczniów i uczennic szkół podstawowych, którzy zgłoszą chęć udziału w takich przejazdach.

Ilość wycieczek jest ograniczona, a decyduje kolejność zgłoszeń, które należy składać drogą mailową na adres: [email protected]

Finał obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu odbędzie się w niedzielę 22 września podczas eventu na placu Armii Krajowej.

W programie m.in.: rozpoczynający się o godzinie 13 rajd rowerowy pod hasłem “Mielec na rower”, a także (od godziny 16.00), miasteczko rowerowe z atrakcjami dla całych rodzin, ogłoszenie zwycięzców konkursów połączone z wręczeniem nagród, próba ustanowienia rekordu – ile osób może się zmieścić w autobusie, a także akcja ustawienia autobusu i samochodów na Alei Niepodległości, mająca pokazać ile miejsca na drodze zajmują samochody, a ile autobus, w którym zmieściłyby się osoby podróżujące w tymi samochodami. Na zakończenie imprezy z placu AK wyruszy „ bus-party ”, w którym będzie można się bawić w rytmie muzyki.

Przypominamy, że w dniu 21 września (piątek) w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Bez Samochodu, komunikacja miejska w Mielcu będzie darmowa dla wszystkich.

Edward Tabor

Slider

Zobacz też...

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zaloguj

Nie masz konta?Zarejestruj się tutaj
X

Rejestracja