W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Zbierz przesiadki i wygraj nagrodę

Już w najbliższy poniedziałek 16 września rozpoczyna się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, którego w tym roku uczestnikiem jest miasto Mielec.

Kampania odbywająca się pod hasłem “Przesiadaj się i jedź” („Mix and Move”) ma przekonać zarówno Europejczyków jak i mieszkańców Mielca do „zielonych” form transportu tj. transportu publicznego, rowerowego i pieszego.

W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu mieszkańcy Mielca mogą wziąć udział w kilku przygotowanych na tą okazję konkursach. Ich organizatorami są Urząd Miejski w Mielcu i MKS Mielec.

W poniedziałek 17 września upływa termin zgłaszania prac w konkursie plastycznym związanym z komunikacją miejską skierowanym do uczniów szkół podstawowych z klas I – III pt. „Autobus Przyszłości”. Technika wykonania pracy konkursowej w formacie A4 lub A3 jest dowolna (np. ołówek, kredka, pastele, farby plakatowe, wycinanki itp.), a jednym z jej elementów powinien być miejski autobus. Prace konkursowe należy przekazać do dnia 17 września na adres: Urząd Miejski w Mielcu, ul. Żeromskiego 26 (pokój 32).

W dniach 10 – 19 września można wziąć udział konkursie przesiadkowym „Zbierz przesiadki i wygraj nagrodę”. Wystarczy być posiadaczem spersonalizowanej Mieleckiej Karty Miejskiej ( e – karty ) i w okresie od 10.09.2018 r. do 19.09.2018 r. skorzystać z przesiadki w ramach biletu jednorazowego zapisanego na e-karcie. Dzieci i młodzież poniżej lat 18 mogą wziąć udział w konkursie za zgodą opiekuna prawnego. W ramach konkursu uczestnicy współzawodniczą ze sobą w zakresie zebrania jak największej liczby przesiadek za 0 zł. Najlepsi, którzy zbiorą największą liczbę przesiadek, otrzymają nagrody:

– za 1 miejsce – smartfon

– za 2 miejsce na liście – głośnik bluetooth

-za 3 miejsce na liście – słuchawki bluetooth

Dziesięć kolejnych osób z listy najlepszych otrzyma doładowanie elektronicznej portmonetki o wartości 50 zł każde. Zwycięzcy o wynikach konkursu zostaną powiadomieni poprzez kontakt telefoniczny lub e-mailowy.

Szczegóły konkursów na stronie miasta Mielca i MKS-u.

W dniach od 17 do 21 września, codziennie odbywać się będą wycieczki komunikacją miejską dla uczniów i uczennic szkół podstawowych, którzy zgłoszą chęć udziału w takich przejazdach.

Ilość wycieczek jest ograniczona, a decyduje kolejność zgłoszeń, które należy składać drogą mailową na adres: [email protected]

Finał obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu odbędzie się w niedzielę 22 września podczas eventu na placu Armii Krajowej.

W programie m.in.: rozpoczynający się o godzinie 13 rajd rowerowy pod hasłem “Mielec na rower”, a także (od godziny 16.00), miasteczko rowerowe z atrakcjami dla całych rodzin, ogłoszenie zwycięzców konkursów połączone z wręczeniem nagród, próba ustanowienia rekordu – ile osób może się zmieścić w autobusie, a także akcja ustawienia autobusu i samochodów na Alei Niepodległości, mająca pokazać ile miejsca na drodze zajmują samochody, a ile autobus, w którym zmieściłyby się osoby podróżujące w tymi samochodami. Na zakończenie imprezy z placu AK wyruszy „ bus-party ”, w którym będzie można się bawić w rytmie muzyki.

Przypominamy, że w dniu 21 września (piątek) w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Bez Samochodu, komunikacja miejska w Mielcu będzie darmowa dla wszystkich.

Edward Tabor

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa