W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje Przestępstwa, skandale, afery

Złodzieje instalacji fotowoltaicznej zatrzymani

Policjanci ustalili i zatrzymali pięć osób biorących udział w kradzieży i sprzedaży elementów instalacji fotowoltaicznej w miejscowości Podborze. Trzech mężczyzn w wieku od 30 do 42 lat usłyszało zarzut kradzieży. Kobieta i mężczyzna, którzy sprzedawali skradzione przewody odpowiedzą za paserstwo.

Na przełomie maja i czerwca tego roku, na polu zlokalizowanym w Podborzu doszło do kradzieży przewodów instalacji fotowoltaicznej. W wyniku zdemontowania elementów instalacji, właściciel urządzenia poniósł straty w kwocie przekraczającej 150 tysięcy złotych.

Policjanci szybko ustalili, kto może być sprawcą tego przestępstwa. Do sprawy zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 30 do 42 lat. Wszyscy są mieszkańcami gminy Radomyśl Wielki. Mężczyznom przedstawiono zarzut kradzieży. Podejrzani przyznali się do popełnienia przestępstwa i złożyli wyjaśnienia.

Śledczy ustalili, że mężczyźni, którzy ukradli elementy instalacji, przekazali je dwóm innym osobom, które sprzedały je na terenie gminy. Zarówno kobieta, jak i mężczyzna zostali zatrzymani. Przedstawiono im zarzut paserstwa, do którego przyznali się i złożyli wyjaśnienia.

W sprawie trwają dalsze czynności. Zarówno za kradzież, jak i za przestępstwo paserstwa podejrzanym grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa