W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Historia Informacje

Zmarł były Prezydent Miasta Mielca

W wieku 80 lat zmarł śp. Władysław Bieniek.

Był wieloletnim samorządowcem i prawnikiem. W latach 1990-1994 sprawował urząd Prezydenta Miasta Mielca. Władysław Bieniek był absolwentem Liceum Ogólnokształcącego im. S. Konarskiego w Mielcu.

Studiował prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie i uzyskał tytuł magistra prawa. Pracę zawodową rozpoczął w 1968 r. w Prezydium Powiatowej Rady Narodowej w Mielcu, a w latach 1968-1990 był radcą prawnym w WSK „PZL-Mielec”. Uczestniczył w założeniu  Komitetu Obywatelskiego „Solidarność” w Mielcu i był jego przewodniczącym w latach 1989-1990. W 1990 r. został wybrany na radnego Rady Miejskiej. Był jednym z głównych konstruktorów głębokich przemian społeczno-gospodarczych w Mielcu. Od 1994 r. prowadził własną kancelarię adwokacką w Mielcu. Był przewodniczącym Zarządu Klubu Inteligenckiej Katolickiej (wcześniej był członkiem zarządu i wiceprezesem), członkiem Zarządu Wojewódzkiego Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego w Rzeszowie (od 1997 r.) i radnym powiatu mieleckiego w kadencji 1998-2002. Został wybrany na radnego Rady Miejskiej w Mielcu na kadencję 2002-2006. Przez wiele lat był członkiem Rady Parafialnej Parafii Ducha Świętego.

W pamięci mielczan na zawsze pozostanie jako pierwszy, po przemianach ustrojowych, Prezydent Mielca. To zaszczytne miano, to wyraz szacunku dla niego samego jaki wartości, jakie prezentował.
Przez całe swoje zawodowe życie prawnik, ale również długoletni samorządowiec z ogromną wiedzą i wyczuciem potrzeb innych ludzi.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Festyn Parafialny – „Rodzinnie u Ducha” [FOTO,VIDEO]

Wiadomości Mielec

II Turniej Akrobatyczny Edu Cup Mielec 2024 [FOTO]

Wiadomości Mielec

Piłkarze Stali Mielec na treningu z mediami [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa