W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Kultura i nauka

ZST z wizytą u Wierzynka [FOTO]

W ramach promocji działań realizowanego w Zespole Szkół Technicznych projektu Erasmus+2015 „Mój zawód na europejskim rynku pracy – jakie mam szanse?” dla beneficjentów projektu – grupy uczniów Technikum Gastronomicznego (14 osób z klasy 4DG, które były na praktykach w Niemczech w roku szkolnym 2015/2016 i 13 osób z klasy 3DG wybierających się do Niemiec w kwietniu 2017) zorganizowano wycieczkę przedmiotową do Krakowa.

Uczniowie wraz z opiekunkami: koordynatorką projektu – p. Marzeną Kasprzyk oraz nauczycielkami przedmiotów zawodowych branży spożywczej: p. Jolantą Majewską i p. Anetą Mroczką gościli w krakowskiej restauracji „Wierzynek”. Na kulinarnej mapie Polski jest to miejsce wyjątkowe: tylko tu spotykają się 650-letnia tradycja ucztowania i nowoczesne podejście do sztuki kulinarnej.

Restauracja mieści się we wnętrzach zabytkowej kamienicy ulokowanej w samym centrum krakowskiego Starego Miasta. „Wierzynek” gościł już wielu znakomitych gości: ludzi świata kultury i sztuki oraz koronowane głowy i polityków z całego świata.

Uczniowie ZST mieli niepowtarzalną okazję zwiedzić zachwycające swym bogactwem historyczne wnętrza tego obiektu. Natomiast w ramach poznawania dziedzictwa kulinarnego restauracji obejrzeli prezentację nt. historii i teraźniejszości „Wierzynka” oraz wzięli udział w pokazie sztuki kelnerskiej i degustacji potraw.

Opracowała:Marzena Kasprzyk
Zdjęcia: ZST

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Zespoły i Kapele Ludowe Roztańczyły Gminę Mielec [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

NSZZ „Solidarność” nagrodziła uczniów mieleckich szkół [FOTO]

Wiadomości Mielec

Filmowo – rozrywkowo – koncert PSM w Mielcu [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa