W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Informacje Kultura i nauka

Zwycięstwo pań z KGW z Żarówki

Koło Gospodyń Wiejskich z Żarówki (gm. Radomyśl Wielki) wygrało kulinarną „Bitwę Regionów” w powiecie mieleckim.

Konkurs odbył się 18 czerwca podczas „Pikniku z Produktem Polskim” na terenach rekreacyjnych przy Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie. W tegorocznej edycji udział wzięło blisko 20 kół gospodyń z powiatu mieleckiego. 

Najciekawszą i najsmaczniejszą potrawę zaprezentowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Żarówce. Na tegoroczną edycję wydarzenia przygotowały one … „biedę”. – Była to tradycyjna potrawa w naszej miejscowości. Składała się na nią kapusta obwarzana, ziemniaki i grzyby suszone. Nasze ziemie nie są urodzajne, ale to co udało się pozyskiwać z płodów ziemi i pobliskich lasów, było wykorzystywane do przygotowania potraw – mówiła Beata Mrozowska z KGW Żarówka. – Sekretem potrawy jest jej smak. Nie było tu bardzo z czego gotować, więc kobiety doprawiały potrawę różnymi ziołami, żeby to co przygotują smakowało, aby było dobre – dodawała Beata Żytniak.

W nagrodę za wygraną na konto KGW powędrowało 2 tys. zł. Zwyciężczynie będą też reprezentować powiat mielecki w konkursie kulinarnym podczas etapu wojewódzkiego, który odbędzie się w Boguchwale.

Głównym celem „Bitwy Regionów” jest promowanie regionalnych potraw oraz bogactwa i różnorodności lokalnych tradycji kulinarnych. Ważnym aspektem wydarzenia jest także promowanie i wspieranie Kół Gospodyń Wiejskich, w szczególności w zakresie aktywizacji wspólnot i społeczności lokalnych na obszarach wiejskich.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kolejne warsztaty literackie Mieleckiej Grupy Literackiej

Wiadomości Mielec

Twierdza przy Solskiego zdobyta. FKS Stal Mielec – Korona Kielce. 2 : 3 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Uroczyste wręczenie odznak „Zasłużony dla Rolnictwa” [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa