W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie

Mielecka Orkiestra Symfoniczna wiosennie [FOTO]

Sezon artystyczny 2018/19 Mieleckiej Orkiestry Symfonicznej niniejszym uważamy za zamknięty. Oficjalne zakończenie odbyło się w niedzielę, 28 kwietnia, Koncertem Wiosennym, którego ambitny program zachwycił jak zwykle wierną publiczność MOS.

Jak zapowiadał w folderze koncertu rzecznik, a jednocześnie muzyk-klarnecista MOS, Piotr Wyzga, była to „Podsumowująca sezon, najambitniejsza artystycznie prezentacja Orkiestry z repertuarem w postaci wielkoformatowych dzieł o pozytywnym, optymistycznym przesłaniu”. Muzycy MOS pod dyrekcją Franciszka Wyzgi rzeczywiście uraczyli nas artystycznymi delicjami najwyższej próby.

Publiczność miała możliwość wysłuchać Symfonię nr 35 D-dur Wolfganga Amadeusa Mozarta, „Tańce węgierskie” Johannesa Brahmsa i uwerturę „Chłop i poeta” Franza von Suppe. Po muzycznym świecie tych trzech kompozytorów oprowadzał słuchaczy zgromadzonych w sali widowiskowej Domu Kultury SCK Tomasz Łępa.

Za wsparcie, pomoc i kibicowanie Mieleckiej Orkiestrze Kameralnej w drugim sezonie artystycznym – publiczności, mecenasom i darczyńcom – podziękował w imieniu MOS Piotr Wyzga. Obiecał, iż z każdym kolejnym sezonem MOS będzie stawiał sobie coraz wyższe artystyczne cele.

Dziękujemy muzykom Mieleckiej Orkiestry Symfonicznej i czekamy na kolejny sezon artystyczny!


e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kultura na talerzu – kulinaria różnych krajów [FOTO]

Wiadomości Mielec

Cyrk Korona – Nowe Show jak z Bajki [FOTO]

Wiadomości Mielec

Koncert popis tańca na scenie SCK [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa