W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Zaprezentowano koncepcję wizualną hotelu przy lotnisku w Jasionce [FOTO]

Przedstawiciele Intercontinental Hotels Group, właściciela marki Holiday Inn Express oraz inwestora, spółki Chopin Airport Development zaprezentowali dziś (26.09.2017) w Jasionce koncepcję wizualną hotelu przylotniskowego, którego budowa rozpocznie się w pierwszej połowie 2018 roku.

120-pokojowy obiekt będzie jednym z najnowocześniejszych hoteli tej klasy w Europie. Ma służyć nie tylko pasażerom portu lotniczego, ale także klientom pobliskiej G2A Areny oraz licznym firmom ulokowanym w sąsiedztwie podrzeszowskiego lotniska.

– Stale rosnąca liczba pasażerów korzystających z lotniska w Jasionce i perspektywa dalszego rozwoju siatki połączeń oznaczają konieczność rozbudowy infrastruktury okołolotniskowej. Jej kluczowym elementem jest nowoczesny hotel, spełniający wymagania zarówno klientów biznesowych, jak i turystów odwiedzających Podkarpacie. Cieszę się, że będzie to obiekt należący do jednej z największych sieci hotelowych na świecie – mówi Michał Tabisz, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Zgodnie z planem pierwsi goście skorzystają z usług hotelu w połowie 2019 roku. Szacuje się, że około 40 procent klientów będą stanowić pasażerowie lotniska. Hotel zaprojektowany według standardów najnowszej, czwartej generacji marki Holiday Inn Express, będzie dysponował nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi oraz przestrzenią, która pozwoli na integrację pomiędzy gośćmi.

– Bardzo cieszymy się z kontynuacji ekspansji sieci IHG na polskim rynku we współpracy z tak solidnym partnerem jak Chopin Airport Development. Holiday Inn Express wyznacza nowe standardy w zakresie architektury wnętrz oraz komfortu, jakiego doświadczają klienci hotelu. Jest to bardzo dobry okres na współpracę z siecią IHG – powiedział Miguel Martins, dyrektor ds. rozwoju w Polsce InterContinental Hotels Group.

W kwietniu br. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka podpisał ze spółką Chopin Airport Development umowę określającą warunki dzierżawy gruntu. Spółka zajmująca się realizacją projektów hotelowych na terenach okołolotniskowych ma w swoim portfolio cztery hotele, a obecnie jest w trakcie realizacji kolejnych inwestycji we współpracy z portami lotniczymi w Warszawie, Katowicach i Poznaniu.

– Chopin Airport Development jest doświadczonym operatorem i inwestorem hoteli przylotniskowych. Potencjał jaki widzimy w regionie daje nam podstawy sądzić, że nasza nowa inwestycja odniesie duży sukces. Zaprezentowany dziś projekt to wynik wielomiesięcznej pracy i jesteśmy przekonani, że wpisze się w charakter tego miejsca. Jest on odpowiedzią na potrzeby różnych grup podróżnych, a zwłaszcza osób które oczekują od hoteli dostępności do wszystkich najnowszych rozwiązań technologicznych – mówi Adam Pilczuk, dyrektor ds. Strategii i Rozwoju Chopin Airport Development.

– Budowa hotelu w sąsiedztwie lotniska i centrum wystawienniczo-kongresowego jest naturalną konsekwencją rozwoju gospodarczego terenów wokół portu lotniczego. Dziś Jasionka jest biznesowym sercem Podkarpacia i wizytówką regionu, dlatego potrzebny jest w tym miejscu hotel o wysokim standardzie i marce cieszącej się dużym zaufaniem – podkreślił Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego, który był obecny podczas prezentacji koncepcji wizualnej hotelu.

 

 

 

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Przez 9 lat był na wszystkich lekcjach w szkole

Wiadomości Mielec

Mielecka ortopedia poszerza ofertę [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Jechał motocyklem pod prąd. Miał ponad 2 promile

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa