W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Informacje Sport

Akademia Piłkarska PGE FKS Stal Mielec podpisała umowę z Akademią Gminy Dębica „Chemik Pustków”

W czwartek w siedzibie klubu przy ulicy Solskiego 1 doszło do podpisania umowy partnerskiej pomiędzy naszą Akademią PGE FKS Stal Mielec i Akademią Piłkarską Gminy Dębica „Chemik Pustków”.

Akademia Piłkarska Gmina Dębica „Chemik Pustków” to jedna z wiodących szkółek piłkarskich w naszym regionie. Kolejnym atutem tej współpracy jest bliskość obu ośrodków.

Zawarte porozumienie ma na celu stworzenie dogodnych warunków do rozwoju zawodników, zintegrowania środowiska piłkarskiego w regionie, wprowadzenie programu szkolenia wyselekcjonowanej młodzieży oraz wychowanie i przygotowanie przyszłych zawodników na potrzeby pierwszej drużyny PGE FKS Stal Mielec.

– Bardzo się cieszymy z podpisania tej umowy – mówi dyrektor Akademii PGE FKS Stal Mielec Jacek Cyganowski.

Jak podkreśla dyrektor, Akademia Piłkarska Gmina Dębica „Chemik Pustków” słynie z dobrej pracy z dziećmi i młodzieżą, świetnej organizacji turniejów oraz wykwalifikowanej kadry trenerskiej.

– Taka współpraca może przynieść tylko same pozytywy. Tym samym rozszerzamy naszą sieć partnerską. Mam nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli poinformować o kolejnych umowach – podkreśla Jacek Cyganowski.

Akademia Piłkarska Gminy Dębica Chemik Pustków

Akademia Funkcjonuje przy klubie Sportowym Chemik Pustków oraz Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji Gminy Dębica. Celem Akademii jest przede wszystkim organizowanie wśród dzieci i młodzieży szkolenia na każdym etapie od skrzata do juniora starszego.

Łącznie do Akademii zapisanych jest 208 dzieci, które regularnie trenują pod okiem doświadczonych trenerów w 5 ośrodkach treningowych tj.: Pustkowie-Osiedlu, Nagawczynie, Stasiówce Latoszynie oraz Podgrodziu, które znajdują się pod opieką Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica. Podział na grupy odbywa się w oparciu o wiek oraz poziom umiejętności zawodników.

Szkolenie prowadzone jest przez 13 doświadczonych trenerów z licencjami UEFA B i UEFA C. Bezpośrednio z Akademią współpracuje trener przygotowania motorycznego oraz trener bramkarzy. od 2020 roku szkółka piłkarska realizuje program Certyfikacji PZPN na poziomie brązowej gwiazdki. Docelowo założeniem funkcjonowania akademii jest znalezienie „piłkarskich perełek” i tworzenie tzw. „TOP” grup w każdym roczniku, które z powodzeniem będą mogły walczyć o jak najwyższe cele na arenie wojewódzkiej i ogólnopolskiej.

Wielkim marzeniem Akademii jest wychowanie zawodnika PKO BP Ekstraklasy oraz przyszłego reprezentanta Polski. Hasło, którym się kierujemy: „Chemik Pustków na drodze do piłkarskich marzeń”.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Dostawczy renault potrącił pieszą na ul. Wolności

Wiadomości Mielec

Powiatowy Jarmark Świąteczny – zmiany w ruchu drogowym

Wiadomości Mielec

Akcja ratujmy „harcówkę”

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa