W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje Przestępstwa, skandale, afery

Aktualny stan nowej hali sportowej [FOTO]

Wczoraj (13 kwietnia) radni Rady Miejskiej w Mielcu na zaproszenie przewodniczącego Komisji Budownictwa i Gospodarki Komunalnej Zbigniewa Głowackiego, spotkali się na terenie zakończonej już budowy nowej hali sportowo-widowiskowej z basenem przy ulicy Solskiego 1.

Wizyta radnych związana była z oceną postępu prac zmierzających do rozpoczęcia procedury odbiorowej i oddania obiektu do użytkowania. Informację w tej sprawie na ostatniej sesji Rady Miejskiej przedstawił Prezydent Mielca Jacek Wiśniewski.

Jak już informowaliśmy w dniach od 13 do 21 marca wykonawca zrealizował uzgodniony wcześniej zakres prac polegający na montażu paneli akustycznych w części basenowej i w sali treningowej. Prace te zakończyły się wykonaniem pomiarów kontrolnych sprawdzających czas pogłosu. MOSiR czeka na raport z tych badań.

Radni podczas czwartkowej wizytacji mieli także okazję zapoznać się z zadeklarowanymi przez wykonawcę i częściowo już wykonanymi pracami w  zakresie robót elektrycznych. Wykonawca m.in. uszczelnił kanały technologiczne w których gromadziła się woda, a w piątek 14 kwietnia przystąpił do wykonania nastaw i regulacji w stacji trafo. Roboty te zgodnie z ustalonym harmonogramem mają zakończyć się w piątek 14 kwietnia.

Jeżeli wszystkie planowane próby zakończą się wynikiem pozytywnym,  to już w miesiącu maju będzie się mogła rozpocząć tak przez wszystkich oczekiwana procedura odbiorowa.

W dniu 13 kwietnia upłynął termin  w zakresie dostawy i montażu systemu pomiaru czasu na części basenowej. Wykonawca mimo wcześniejszych deklaracji nie zrealizował tego zadania, co umożliwia inwestorowi rozpoczęcie procedury wyboru wykonawcy zastępczego.

Jak informowała dyrektor MOSiR Mielec Mirosława Gorazd 2 maja upływa termin składania ofert w przetargu na dostawę wyposażenia nowobudowanej hali sportowej przy Solskiego 1. Jak wiadomo w ramach kolejnej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład. Program Inwestycji Strategicznych, miasto Mielec na ten cel otrzymało dofinansowanie w wysokości 4 mln 998 tys. zł.

W zakresie wniosku obejmującego zakup wyposażenia sportowego i eksploatacyjnego do nowej hali sportowo-widowiskowej z pływalnią przy ulicy Solskiego 1 wchodzi m.in. zakup wyposażenia ruchomego (np. wykładziny mobilne do piłki ręcznej i siatkówki, tatami, plansze do szermierki, wyposażenie boisk do badmintona), wyposażenie techniczne (m.in. odkurzacze basenowe, szorowarka do parkietu, sprzęt audio-wideo do sali konferencyjnej), meble i regały, wyposażenie siłowni oraz scena, telebimy, ekrany i bandy LED. Wybrani w przetargu dostawcy sprzętu będą mieć 90 dni na realizację tego zadania.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Badanie Osteoporozy w Mielcu 22.07.2024

Wiadomości Mielec

Letnia Akademia Artystyczna [FOTO]

Wiadomości Mielec

Stara Cegielnie zwiększa swoje finansowe wsparcie dla klubu FKS Stal Mielec

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa