W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Ankieta w sprawie funkcjonowania indywidualnych systemów grzewczych

Od 10 października 2016 r. strażnicy miejscy przeprowadzają w Mielcu ankietę w sprawie funkcjonowania indywidualnych systemów grzewczych w kamienicach i budynkach wolnostojących. Pytania dotyczą rodzaju kotła i stosowanego w nim paliwa. Wizyty będą się odbywały w godzinach pracy funkcjonariuszy Straży Miejskiej.

Według dotychczasowych obserwacji i badań przeprowadzonych w Mielcu duży problem dla jakości naturalnego środowiska stwarza przemysł i komunikacja. Niebagatelne oddziaływanie na życie w mieście ma również tzw. niska emisja zanieczyszczeń komunalno-bytowych.

Powody złego stanu powietrza są różne – leżą przede wszystkim w używaniu paliw złej jakości oraz spalaniu w piecach różnego rodzaju odpadów, np. pozostałości po lakierowanych meblach i malowanej stolarki budowlanej. Bezwzględnie niewskazane jako opał są plastikowe opakowania i odzież oraz wyroby z gumy i tworzyw sztucznych.

Zebrane informacje posłużą do określenia skali problemu związanego z tzw. niską emisją zanieczyszczeń powietrza. Liczne sygnały obserwatorów wskazują, że to w sezonie grzewczym „podtruwanie” nabiera istotnych rozmiarów i jest zjawiskiem bardzo szkodliwym dla mieszkańców.

Z pewnością wszyscy chcemy, by nasze miasto miało dobry, nieuciążliwy klimat, żeby
w naszym powietrzu nie było ani zanieczyszczeń przemysłowych, ani komunalnych. Dzięki zebranej wiedzy zostaną wskazane obszary Mielca szczególnie narażone na oddziaływanie niskiej emisji.

Wnioski z tej bardzo potrzebnej akcji pozwolą podjąć Urzędowi Miejskiemu w Mielcu właściwe czynności administracyjne w celu wyeliminowania emisji z sektora komunalno-bytowego, zwłaszcza z mieszkań na osiedlach o niskiej zabudowie, które nie są podłączone do mieleckich sieci grzewczych.

Joanna Szteliga

 

4f48586fda8e4_osize933x0q70h24473d

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa