W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Przestępstwa, skandale, afery

Areszt dla sprawców pobicia i kradzieży

Mieleccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. Sprawcy zostali zatrzymani tuż po tym jak pobili i okradli pokrzywdzonego. Powstałe straty wyceniono na ponad 700 złotych.

Obaj mieszkańcy Mielca na trzy miesiące trafili do aresztu. Za przestępstwo, którego się dopuścili grozi podejrzanym do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Mielca zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że do domu 49-latka włamało się dwóch mężczyzn i kiedy doszło między nimi do konfrontacji, pokrzywdzony został uderzony przez jednego z nich pięścią w twarz. Napastnicy wychodząc z domu zabrali dwa laptopy, telefon komórkowy oraz głośnik bezprzewodowy należący do pokrzywdzonego.

Policjanci ustalili rysopis sprawców i chwilę później, na terenie miasta, zatrzymali dwóch mężczyzn mogących mieć związek z tym przestępstwem. Obaj byli nietrzeźwi. Mają 41 i 43 lata, są mieszkańcami Mielca. W odzieży i plecaku podejrzewanych policjanci ujawnili skradziony sprzęt elektroniczny, który został wyceniony na kwotę 750 złotych. Zatrzymani spędzili noc w policyjnym areszcie. Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić im zarzut rozboju.

Na wniosek policji poparty przez mielecką prokuraturę, sąd zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu. Zatrzymany 41-letni mężczyzna był już wcześniej karany za inne przestępstwa. Za rozbój podejrzanym grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa