W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Informacje Przestępstwa, skandale, afery Relacje z wydarzeń

Awaria techniczna – Ciemne chmury nad SSE [FOTO] [VIDEO]

Dziś po południu zaobserwowano niepokojące zjawisko. Do śmierdzącego dymu zawierającego zanieczyszczenia okoliczni mieszkańcy zdążyli się już przyzwyczaić, jednak rzecz która stała się dzisiaj była bardzo wyjątkowa. Dym wydobywający się z fabryki w połączeniu z warunkami pogodowymi sprawił że droga w okolicach Mościsk stała się praktycznie nieprzejezdna.

Samochody zatrzymywały się a kierowcy patrzyli z niedowierzaniem na to co dzieje się z powietrzem – Bałem się wyjść z samochodu, uchyliłem na chwilę okno, ale zacząłem się dusić, myślałem że w okolicy musi być jakiś ogromny pożar, delikatnie zawróciłem i zrezygnowałem z zakupów, zdrowie jest ważniejsze – opowiada kierowca który zaniepokojony ta sytuacją zadzwonił do nas. Chwilę później otrzymujemy informację od stowarzyszenia 'STOP KRONOSPAN’. Fabryka emituje dym w czarnym kolorze, to podobno awaria techniczna. Zdjęcia i filmy mówią same za siebie.

 

 

Na miejscu jest również policja nagrywająca w celach procesowych całe zdarzenie kamerą oraz grupka ludzi, już nawet nie wściekłych ani zdziwionych – Ręce opadają – komentuje jeden z nich. Po chwili na miejscu zjawia się starosta, ożywia się dyskusja na temat firmy i jej przyszłości, jak sam przyznaje 'niezapowiedziane kontrole’ na które zgodził się KRONOSPAN to tylko ładna nazwa mimo której mieszkańcy w dalszym ciągu mają związane ręce. Ludzie pytają, komentują, ale (jak zwykle) na tym się kończy. Jeden mężczyzna żali się na to że od 18 lat w miejscu które miało być domem dla wielu ludzi nie da się spokojnie mieszkać, napotykamy również kobietę w ciąży – oby dziecko urodziło się zdrowe – mówi z troską.

 

Na miejscu była obecna policja. Funkcjonariusze nagrywali całe zdarzenie kamerą.Starosta wraz z obywatelami przyglądali się awarii dyskutując na temat przyszłości firmy, niestety jak powiedział 'nie mamy prawa wejść na teren firmy', pozostaje czekać na oficjalne stanowisko firmy które do publicznej informacji podane zostanie jutroNie dla wszystkich niedzielny obiad okazał się dziś przyjemnym przeżyciemPo raz kolejny fabryka ulega awarii trując przy okazji sąsiadówTaki widok nie jest niczym przyjemnym. Mimo dyskusji, obietnic i postanowień niewiele się zmienia. Jak długo przyjdzie jeszcze czekać na zdrowy rozsądek? Nie wiadomo.Droga w kierunku Trześni była dziś przez chwilę całkowicie nieprzejezdna. Kierowcy zatrzymywali się z niedowierzaniem patrząc na wszechobecny dym który zasłaniał krajobraz po czym zawracali szukając innego dojazdu do miasta

 
Dobre stosunki sąsiedzkie polegają na przede wszystkim wzajemnym poszanowaniu, którego ewidentnie tu brak.
Psy szczekają, karawana jedzie dalej.
 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Mielec w Rankingu Gmin Podkarpacia 2023 [FOTO]

Wiadomości Mielec

Seniorzy na scenie w Gminie Tuszów Narodowy [FOTO]

Wiadomości Mielec

Driftował fordem bez prawa jazdy po śniegu

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa