W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty Informacje Materiały video Multimedia Relacje z wydarzeń Rozrywka Sport

Biegi w świetle jupiterów [FOTO, VIDEO, WYNIKI]

W piątek 7 października w Mielcu odbyły się XXII Ogólnopolskie Biegi Uliczne. Impreza przyciągnęła setki uczestników – również spoza Mielca (m.in. Radomia, Dębicy czy Kolbuszowej).

Impreza rozpoczęła się o godz. 16.50. Po powitaniu uczestników ruszyły biegi przeznaczone dla dzieci i młodzieży szkolnej. Po zakończeniu tej części zawodów odbyła się dekoracja młodych sportowców. Każdy z nich mógł wówczas wziąć udział w losowaniu nagród, takich jak m.in. głośniki czy telefony komórkowe.

Głównym punktem piątkowej imprezy był 3-kilometrowy Bieg Główny o Puchar Prezydenta Mielca. Wzięło w nim udział prawie 200 osób.

Najszybszym mężczyzną okazał się Ukrainiec Volodymyr Kyts, który ukończył wyścig z czasem 8:32,95. Jako drugi przybiegł Andrzej Starźynski. Z kolei trzecie miejsce przypadło Mateuszowi Dębskiego z Radom.

Wśród kobiet wygrała Sylwia Bąba z Nowej Dęby z czasem 10:37,39. Za nią dobiegła Paulina Buziak, która reprezentowała Polskę podczas Igrzysko Olimpijskich w Rio. Nie byłoby w tym gdyby nie to, że reprezentantka Stali Mielec specjalizuje się w… chodzie sportowym na 20 km. Trzecie miejsce zajęła Magdalenie Łączak.

Wzorem ubiegłego roku podczas wydarzenia można było przyłączyć się do biegowej akcji charytatywnej PKO Banku Polskiego. Tym razem biegano na rzecz 48-letniego Dariusza, który po złamaniu kręgosłupa porusza się na wózku, a także choruje na przewlekły stan zapalny biodra. Obecnie niezbędny jest zakup nowego wózka oraz specjalistycznego łóżka, na które są zbierane pieniądze. Dariusz jest podopiecznym Fundacji „Fuga Mundi”.

Partnerem strategicznym XXII Ogólnopolskich Biegów Ulicznych po raz drugi był PKO Bank Polski. Impreza była współfinansowana ze środków Województwa Podkarpackiego, Powiatu Mieleckiego i Gminy Miejskiej Mielec.

Pełne wyniki biegów dostępne są [TUTAJ].

[nggallery id=250] [nggallery id=252]
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Gala “Młodzi Nieprzeciętni” 2024 [FOTO]

Wiadomości Mielec

SP 6 Mielec – 11 drużyną w Polsce

Wiadomości Mielec

Wystartowały obrady III sesji Rady Powiatu Mieleckiego

Wiadomości Mielec

1 Komentarz

kinga 9 października 2016 (niedziela) at 08:11

SPOZA Mielca nie Z POZA

Odpowiedz

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa