W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Kultura i nauka

Biesiada Humanistyczna w Elektryku [FOTO]

5 kwietnia 2024 r. w auli Zespołu Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu, odbyła się III Biesiada Humanistyczna, zorganizowana w ramach obchodów Światowych Dni Poezji oraz Roku Czesława Miłosza, ustanowionego przez Senat RP.

Święto poezji w Elektryku to coroczna tradycja, która połączona jest z prezentacją twórczości poetów regionalnych. Tegoroczną Biesiadę, swą obecnością, zaszczycili zaprzyjaźnieni ze szkołą poeci z Mieleckiej Grupy Literackiej „SŁOWO”: Aleksandra Piguła – Prezes MGL „Słowo”, Teresa Pyzik i Beata Borowska-Setera – Wiceprezeski oraz Adam Kopacz – poeta, rzeźbiarz i miłośnik kultury regionalnej. Zaproszeni twórcy opowiedzieli o swojej pracy, najnowszych tomikach wierszy, podzielili się refleksjami na temat inspiracji oraz przeczytali wybrane, autorskie utwory.

Podczas Biesiady ogłoszono wyniki V Międzyszkolnego Konkursu Literackiego „Siła przyjaźni” oraz rozdano nagrody laureatom, którzy zostali zaproszeni na uroczystość wraz ze swoimi opiekunami. Patronat Honorowy nad konkursem sprawowała Mielecka Grupa Literacka „SŁOWO” na czele z Prezes Aleksandrą Pigułą oraz Dyrektor Zespołu Szkół Janusz Kotarba, który wraz z Dyrektorem Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Mielcu Grzegorzem Piechotą wręczali nagrody.

W dalszej części Biesiady rozstrzygnięto IV Szkolny Konkurs Intersemiotyczny, w którym oceniano prace uczniów ZS, będące artystycznym przełożeniem utworów literackich Czesława Miłosza na język plastyki.

Jury w składzie: Aleksandra Piguła, Teresa Pyzik, Beata Borowska – Setera, Alicja Rajchel, Adam Kopacz i reprezentantka młodzieży – uczennica kl. 2f – Katarzyna Jachym, oceniło 38 prac i przyznało następujące miejsca:

I miejsce ex aequo: Tomasz Myśliwiec kl. 2F i Jakub Niekurzak kl.4A
II miejsce ex aequo: Wiktoria Tobiasz kl. 2A i Oliwia Wyzina kl. 3B
III miejsce ex aequo: Roksana Świstro kl. 3B, Jakub Guła kl. 4A i Maciej Markowski kl. 2A
Wyróżnienia: Patryk Biela kl. 2A, Patryk Juszczyński kl. 3B i Radosław Pacuła kl. 4A

Kolejnym punktem programu III Biesiady Humanistycznej, był udział młodzieży ZS w quizie poświęconym życiu i twórczości Czesława Miłosza. Został on poprzedzony referatem, filmem i prezentacją ciekawostek na temat poety. Przedstawili je uczniowie: Oliwier Galas z kl. 4A oraz uczennice kl. 2F: Gabriela Pyź i Katarzyna Jachym. Drużyny dzielnie zmagały się z konkursowymi pytaniami. Ostatecznie I miejsce zajęły ex aequo drużyny z klas 2F i 3B. II miejsce zajęła klasa 1F, III miejsce klasa 2A.

W części muzycznej swe talenty zaprezentowali: Michał Dąbrowski z kl. 4A, Karol Strzelczyk z kl. 2E i Damian Kulik z kl. 2D.

Tradycyjnie III Biesiadę Humanistyczną w ZS zorganizowały nauczycielki języka polskiego we współpracy z biblioteką szkolną: Lucyna Maryniak, Halina Bednarz, Alicja Rajchel i Dorota Targosz.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Grupa Taneczna na Ogólnopolskim Festiwalu Tańca [FOTO]

Wiadomości Mielec

Dzieci w powiecie mieleckim

Wiadomości Mielec

Zmarł ks. Franciszek Dziedzic wieloletni proboszcz w parafii Tuszów Narodowy​

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa