W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Informacje

Borowa będzie miała podstację pogotowia ratunkowego

Podpisano akt notarialny dotyczący przekazania na rzecz Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu nieruchomości gruntowej oznaczonej nr działki 527 w Borowej.

Akt podpisał Wójt Gminy Borowa Stanisław Mieszkowski oraz Dyrektor Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu Grzegorz Gałuszka. W spotkaniu udział wziął także Wicestarosta Powiatu Mieleckiego Andrzej Bryła.

Działka wykorzystana zostanie do budowy nowego budynku dla podstacji pogotowia ratunkowego. Na miejscu starej, przeznaczonej do rozbiórki remizy, powstanie nowoczesny budynek z zapleczem socjalnym wraz z garażem dla ambulansu oraz magazynem na niezbędny sprzęt medyczny.

Nowa lokalizacja pozwoli skrócić czas reakcji na wezwanie o kilka minut, ułatwi współpracę przy działaniach ratowniczych z jednostką OSP Borowa (wpisaną do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego) z uwagi na jej bezpośrednie sąsiedztwo. Rozwiązanie to zwiększy też poziom bezpieczeństwa mieszkańców gminy Borowa i gmin sąsiednich, a także komfort pracy załogi pogotowia.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Mielec w Rankingu Gmin Podkarpacia 2023 [FOTO]

Wiadomości Mielec

Seniorzy na scenie w Gminie Tuszów Narodowy [FOTO]

Wiadomości Mielec

Driftował fordem bez prawa jazdy po śniegu

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa