W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje

Budowa nowej hali sportowej zbliża się do końca [FOTO]

Według ostatnich zapewnień wykonawcy, budowa nowej hali sportowo-widowiskowej w Mielcu powinna zostać zakończona w czerwcu przyszłego roku. Wszystko wskazuje na to, że jeżeli nie pojawią się nieprzewidziane okoliczności, to zarówno mieleckie siatkarki jak również piłkarze ręczni sezon 2022/2023 rozpoczną już na nowym, tak przez wszystkich oczekiwanym obiekcie.

Teren jednej z największych inwestycji w naszym mieście odwiedził w minioną środę 18 sierpnia Prezydent Mielca Jacek Wiśniewski, który naocznie mógł się przekonać o stanie zaawansowania prac realizowanych równolegle zarówno na arenie głównej, jak również w części basenowej i na hali treningowej.

W części basenowej zakończono montaż ścianek gipsowo-kartonowych wraz z instalacjami, kończą się roboty przy wylewkach cementowych, montaż przedścianek i płyt elewacyjnych HPL. Zaawansowane są prace w wentylatorowni  usytuowanej na najwyższej kondygnacji nad częścią basenową.

W hali treningowej zakończono roboty tynkarskie, gotowe są wylewki cementowe i betonowe na parterze, a kończy się ich wykonywanie na piętrze.

Prace wre także na budowie areny głównej, która, przypomnijmy będzie miała 3 050 miejsc siedzących, z czego około 800 miejsc w najbliższym sąsiedztwie boiska będzie rozkładana w razie potrzeby. Bez tej składanej części wydarzenia na parkiecie będzie mogło obserwować około 2200 osób.

Gotowa jest już kopuła konstrukcji dachu nad główną areną. Praktycznie zakończono tutaj także murarskie oraz prace tynkarskie na parterze. Obecnie tynkowane są ściany na piętrze areny głównej, montowane jest pokrycie dachowe na dachu płaskim pomiędzy “kolebką” i basenem oraz trwają roboty żelbetowe schodów zewnętrznych od strony ul. Solskiego. Na finiszu we wszystkich segmentach obiektu są prace związane z wykonaniem instalacji wodno-kanalizacyjnej, instalacji wentylacyjnej i instalacji technologii basenowej. Duże zaawansowanie wykonanych prac na całym obiekcie dotyczy także branży elektrycznej (montaż tras kablowych, okablowanie ścian, „niskie prądy”, oprawy oświetleniowe, rozdzielnice elektryczne).

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa